Nominujte svou Alej roku 2019. Uzávěrka je koncem října

23.10.2019 - PRAHA | Tiskové zprávy
Zámecká alej v Častolovicích se ucházela o titul v loňském roce
Foto: Petr Václavík
O titul Aleje roku spolku Arnika bojuje zatím 55 alejí z celé republiky. Lidé si mohou připomenout celosvětový Den stromů, který proběhl v neděli, právě nominací své nejoblíbenější aleje nebo stromořadí. Na vítěze čeká let balonem a spousta dalších milých cen. Autor nejkrásnější fotografie získá novou digitální zrcadlovku. Čas zbývá jen do konce října.

„Podzimní listí se nám krásně zabarvuje a pomalinku opadává. Tak neváhejte a posílejte vaše příběhy a fotky alejí, které nám zatají dech. Čas je už jen do konce října. Už se moc těším, až budeme vybírat ty nejhezčí,“ vyzývá hvězda muzikálu Tarzan a patronka ankety Petra Vojtková.

Nominujte svou oblíbenou Alej roku 2019

Lidé mohou nominovat další aleje a stromořadí do konce října. Stačí nahrát aspoň jednu fotografii a stručný komentář, proč si právě tato alej zaslouží pozornost. V listopadu Arnika zahájí hlasování, které poběží do začátku ledna.

Podívejte se na zatím nominované aleje

„Díky vašim nominacím můžeme ukázat pestrost alejí a stromořadí v české krajině. Podělte se o radost z nově vysázené aleje a stromořadí nebo upozorněte na ty, kterým hrozí zánik. Těšíme se na vaše příběhy,” říká koordinátorka ankety Karolina Kostićová.

Po ukončení hlasování Arnika v lednu vyhlásí nejoblíbenější aleje a stromořadí celé České republiky i v jednotlivých krajích. Na autora vítězné nominace čeká let balonem od Lucky Balon. Regionální vítězové obdrží poukazy na fotoslužby od FotoŠkoda, knihy o památných stromech a vstupenky do botanických zahrad po celé republice. Patroni ankety navíc zvolí tři nejkrásnější fotografie. Vítěz fotografické soutěže se může těšit na zrcadlovku značky Canon[iv].

Generálním sponzorem ankety je AuditDaně CZ.

  • Tiskový mluvčí: Jiří Kaňa, jiri.kana@arnika.org, +420 606 727 942

Banner-stika

Sledujte nás:
kniha Jak žít dobře
Objednejte si rozšířené vydání praktického průvodce při každodenním rozhodování za příznivou cenu.…
183 Kč Vstoupit do e-shopu