Nominujte svou favoritku do ankety Alej roku. Čas zbývá jen do konce října

19.10.2018 - ČR | Tiskové zprávy
Čas na nominace zbývá do konce října.
Foto: pixabay.com / pod licencí CC0 Creative Commons
V osmém ročníku Aleje roku spolku Arnika bojuje o přízeň zatím 42 z celé republiky. Zítra se po celém světě slaví Den stromů. Lidé ho mohou oslavit nejen výsadbou, ale i nominací do ankety. Na vítěze čeká let balonem a další ceny. Autor nejkrásnější fotografie získá novou zrcadlovku. Čas zbývá jen do konce října. 

„V celé České republice je tolik nádherných alejí a stromořadí. Nebyla by škoda na ně neupozornit? Těšte se z nádherných podzimních barev. Nominujte aleje a stromořadí ze svého okolí nebo během výletů, které vynikají svou krásou, nebo dejte vědět, kterým hrozí zánik,” připomíná koordinátorka ankety Karolina Kostićová.

Nominujte na www.alejroku.cz

Lidé mohou nominovat další alej do konce října. Stačí nahrát aspoň jednu fotografii a stručný komentář, proč si právě tato alej zaslouží pozornost. V listopadu Arnika zahájí hlasování, které poběží do začátku ledna.

„Sté výročí založení Československé republiky slavíme naším sesterským krasozpěvem písní meziválečné éry, a to všude i v nejmenších obcích vlasti. Jezdíme  křížem krážem po naší zemi a uvědomujeme si, jak je krásná. A těch alejí, co jsme viděly! Důležité je, že rostou ve svobodné a demokratické zemi. Chraňme proto nejen aleje, ale i svobodu,” říkají patronky ankety Sestry Havelkovy.

Stejně jako v předchozích ročnících se soutěží ve třech kategoriích. Po ukončení hlasování vyhlásí Arnika v lednu nejoblíbenější aleje a stromořadí celé České republiky i v jednotlivých krajích. Odborná porota složená z patronů navíc zvolí nejkrásnější fotografii. Na autora vítězné nominace čeká let balonem od Lucky Balon nebo exkurze do výrobny biočajů Sonnentor. Vítěz fotografické soutěže se může těšit na zrcadlovku značky Canon. 


Generálním sponzorem ankety je AuditDaně CZ.

  • Tiskový mluvčí: Jiří Kaňa, jiri.kana@arnika.org, +420 606 727 942

Banner-stika

Sledujte nás:
kniha Jak žít dobře
Objednejte si rozšířené vydání praktického průvodce při každodenním rozhodování za příznivou cenu.…
183 Kč Vstoupit do e-shopu