Blíží se sedmé výročí podpisu Stockholmské úmluvy o perzistentních organických látkách (POPs). Arnika k němu chystá několik podpisových akcí a také distribuuje mapu "Perzistentní organické látky v životním prostředí České republiky".
Tato mapa shrnuje informace o POPs v životním prostředí České republiky. POPs jsou látky, které dlouho přetrvávají v životním prostředí, kumulují se v živočišných tucích a mohou způsobovat problémy již v nízkých koncentracích a patří mezi ně například dioxiny, DDT či polychlorované bifenyly. Mapa poskytuje srozumitelný přehled o zdrojích úniků těchto látek i o jejich koncentracích ve vodě, půdě, rybách, drůbežích vejcích či lidských tkáních, čímž ukazuje vazbu mezi zdroji těchto látek a zátěží různých složek životního prostředí. Mapa obsahuje řadu dalších informací o charakteru těchto látek, o jejich kumulaci v životním prostředí či o jejich regulaci zákonem.. Umožňuje tak širokou škálu uplatnění při výuce v předmětech jako chemie, ekologie, biologie či geografie (zeměpis). Mapa je vytištěna barevně v měřítku 1:520.000.
„Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci Finančního mechanismu EHP a Norského finančního mechanismu prostřednictvím Nadace rozvoje občanské společnosti.“