• prodlužovací tuby a
 • tuby sloužící k umělé výživě.

  Výsledek těchto testů ukázal, že hodnoty tolerované denní dávky byly překročeny u krevního vaku a krevních tub pro srdeční a plicní přístroj. Proto se ministerstvo rozhodlo vydat doporučení, aby byly co možná nejvíce používány alternativy ke krevním tubám, které obsahují DEHP, vzhledem k možnému negativnímu účinku na novorozence a zejména na kojence. Americká FDA zveřejnila tolerované dávky DEHP pro každý přístroj, injekční stříkačky a infúzní zařízení; odborníkům z oblasti zdravotní péče doporučuje používat alternativy.

  Za překlad děkuje sdružení Arnika naší dobrovolnici Lindě Hotzké.

 • Novinky
  16. 06. 2003 , aktualizováno: 10. 03. 2009
  TOKIO/PRAHA

  Toxické látky

  Prosazujeme svět bez toxického znečištění a důsledný zákaz zdraví i přírodě nebezpečných látek a odpadů

  Budoucnost bez plastů Řeky bez jedů Databáze chemických látek Globální znečištění Česko bez jedů Scan4Chem Znecistovatele.cz

  Odpady

  Protože nejlepší odpad je takový, který vůbec nevznikne, Arnika prosazuje prevenci vzniku odpadů a jeho recyklaci. Varujeme i před riziky spalování odpadů.

  Odpadový Oskar Tipy na předcházení vzniku odpadů Kampaň Nespaluj, recykluj! Odpady v zahraničí Web Nespaluj, recykluj Web koalice Pro 3R

  Praha – město pro život

  Chceme, aby Praha byla příjemná pro život a dostupná všem. Soustředíme se na územní plán, který určuje, kde a co se v Praze smí stavět. Prosazujeme ochranu zeleně, informujeme obyvatele a pomáháme lidem zapojovat se do rozhodovacích procesů.

  Územní plánování Město a klima Bydlení Letiště Petice Nechceme Sjezdovku Petice 30 pro Prahu Facebook Praha město pro život

  Stromy

  Chráníme stromy a aleje podél silnic, ve městech a obcích i ve volné krajině. Chráníme tím zdravé životní prostředí, biodiverzitu i živočichy, kteří ve stromech žijí.

  Jak zachránit strom Petice za obnovu české přírody Chci dostávat stromové novinky Alej roku Tour de aleje Konference a semináře Poodří žije

  Řeky

  Chráníme přirozený charakter vodních toků, oponujeme ničení řek ve jménu „ekologické“ vodní dopravy. Podporujeme zavádění soustavy Natura a udržení přírodní rozmanitosti.

  Živé Labe Petice za obnovu české přírody

  Biodiverzita

  Podporujeme zavádění soustavy Natura 2000 a udržení přírodní rozmanitosti – biodiverzity – údržbou cenných lokalit v Českém Středohoří.

  Chráníme staré stromy vytvářející dutiny, které jsou domovem mnoha vzácných a ohrožených živočichů, včetně páchníka hnědého v Poodří.

  Natura 2000 Bořena Petice za obnovu české přírody

  Účast veřejnosti

  Arnika se dlouhodobě zasazuje o účast veřejnosti v územních a stavebních řízeních a další procesech, jež souvisejí s ochranou životního prostředí, i přes opakovanou snahu toto právo veřejnosti omezit.

  Vy tu stavíte, my tu žijeme Měníme klima v legislativě