en ru


O spalovně v Lysé nad Labem bude jednat zastupitelstvo města

16.7.2002 - LYSÁ NAD LABEM | Novinky
Ze zprávy MF Dnes: Spalovnu do konkurzu nebo ne? Tahle otázka bude ve středu, 17. července 2002 ležet před zastupiteli Lysé nad Labem. Ti budou projednávat návrh, aby město nechalo na spalovnu firmy Rean vyhlásit konkurz. Spalovna totiž městu dluží dohromady 17,5 milionu korun, navíc proti jejímu spouštění do trvalého provozu protestují obyvatelé i ekologové, kteří poukazují na fakt, že spalovna v minulosti překročila emisní limity rakovinotvorných dioxinů.
Spalovnu do konkurzu nebo ne? Tahle otázka bude ve středu, 17. července 2002 ležet před zastupiteli Lysé nad Labem. Ti budou projednávat návrh, aby město nechalo na spalovnu firmy Rean vyhlásit konkurz. Spalovna totiž městu dluží dohromady 17,5 milionu korun, navíc proti jejímu spouštění do trvalého provozu protestují obyvatelé i ekologové, kteří poukazují na fakt, že spalovna v minulosti překročila emisní limity rakovinotvorných dioxinů. Jak hlasování zastupitelů dopadne, není vůbec jasné. Část z nich by ráda dostala z Reanu peníze, část zase prohlašuje, že je lepší přijít o finance, avšak zbavit se kontroverzní spalovny.

Přestože to vedení Reanu odmítá, z radnice minulý týden pronikly zprávy, že spalovna skončí i bez ohledu na verdikt zastupitelů. V takovém případě by město podle místostarosty Hynka Fajmona návrh na konkurz nepodalo. „Bylo by to zbytečné. Náklady na konkurz se totiž mohou pohybovat až kolem sta tisíc korun,“ vysvětlil. Až potud zpráva z MF Dnes.

Ekologickému sdružení ARNIKA se společně se sdružením Lysin a občany Lysé podařilo dosáhnout toho, že spalovna nezískala povolení k dalšímu provozu. Provozovatel spalovny opakovaně porušoval zákony na ochranu životního prostředí. Například skladoval nebezpečné odpady na volném prostranství, přestože to zákon výslovně zakazuje. S dalším provozem spalovny za těchto podmínek nesouhlasí ani okolní obce (Ostrá, Zbožíčko, Jiřice) a město Milovice.

(Další informace)
Sledujte nás:

Přehled zpráv emailem

captcha