Ochránci přírody v Poodří na podzim vysadili 260 stromů

2.12.2020 - BRAVANTICE | Tiskové zprávy
Foto: Vendula Šmoldasová, Arnika
Nová stromořadí a skupinky stromů podél cest a polí na území evropsky významné lokality Poodří udrží pestrou krajinu a pomohou vytvořit nové biotopy pro stovky chráněných druhů živočichů, včetně vzácného brouka páchníka hnědého. Výsadba proběhla ve spolupráci spolků Arnika a ZO ČSOP Studénka.

“Mladé sazenice hrušní a dubů rostou od října a listopadu podél cest i zemědělské půdy v Bravanticích, zatímco nad meandrem říčky Ondřejnice ve Staré Vsi nad Ondřejnicí rostou duby, hrušně a topoly černé. V sázení budeme pokračovat, dokud práce nepřeruší pravé zimní počasí,” říká Marcela Klemensová z Arniky.

Mohl by být tento článek zajímavý pro vaše přátele?

Upozorněte je na něj hned teď: 

 

Sdílením novinky pomůžete šířit důležité informace o dění ve vašem okolí a o aktivitách Arniky.
Mockrát děkujeme!

Akce proběhly bez účasti veřejnosti kvůli preventivním opatřením proti šíření nákazy nemocí COVID-19. Ochranáři sázeli sami vlastními silami díky podpoře starosty Bravantic Rudolfa Němce a místních zemědělců, kteří poskytli skladovací prostory pro stovky dubových kůlů.

Výsadba stromů v krajině  je součástí pětiletého projektu s názvem Ochrana páchníka hnědého v EVL Poodří, v jehož rámci Arnika vysadí celkem 1500 stromů. Na projektu spolupracuje s členy z ČSOP Studénka, Ostravskou univerzitou a polskou Fundacja Ekorozwóju.


Projekt Ochrana páchníka hnědého v Evropsky významné lokalitě Poodří (č. LIFE 17 NAT/CZ/000463, celkový rozpočet 954.012 Eur) je financován z programu LIFE Evropské unie a Ministerstvem životního prostředí ČR.

Osmoderma logo

  • Tiskový mluvčí: Jiří Kaňa, jiri.kana@arnika.org, +420 606 727 942

Banner-stika

Sledujte nás:
kniha Jak žít dobře
Objednejte si rozšířené vydání praktického průvodce při každodenním rozhodování za příznivou cenu.…
183 Kč Vstoupit do e-shopu

Arnika v zahraničí