Odpadový Oskar v médiích

30.8.2018 - ČR / KRAJE | Články
Letos jsme již po čtvrté vyhlásili soutěž Odpadový Oskar, ve které oceňujeme obce s nízkou produkcí směsného komunálního odpadu (SKO). Smyslem je ukázat na dobrých příkladech, že u nás existují města a vesnice, ve kterých ročně lidé vyhodí do popelnice méně než 150 kg odpadu. (Celorepublikový průměr se pohybuje kol 200 kg SKO na obyvatele za rok.) Že to je téma zajímavé svědčí i desítky různých článků, rozhovorů a reportáží, kde je zmiňovaná také naše soutěž.

Vybrali jsme pro Vás nejzajímavější ozvěny našich odpadových aktivit za rok 2017 a 2018 v médiích:

Reportáž Českého rozhlasu k předcházejícímu ročníku Odpadového Oskara se natáčela přímo v terénu, i s našim odpadovým expertem Milanem Havlem v Horní Brusnici a Dvoře Králové nad Labem – obcích, které získaly Odpadového Oskara v roce 2017.

Reportáž České televize z budovy Senátu, kde jsme organizovali seminář pro zástupce obcí. Naše pozvání přijala i paní senátorka RNDr. Jitka Seitlová. V rozhovoru mimo jiné hovoří o možných úskalích plánování spaloven odpadů.

Doporučujeme také k přečtení článek Milana Havla pro Odpadové fórum, publikovaný 29. 11. 2017. Dozvíte se, v čem tkví úskalí správně nastaveného odpadového hospodářství. Článek nese název: Dobré odpadové hospodářství motivuje lépe třídit, ke stažení v PDF je na tomto odkaze.

Za zmínku stojí rovněž článek Ondřeje Holubce, ve kterém analyzuje čím to, že Zlínský kraj měl v roce 2015 nejnižší produkci směsného komunálního odpadu. Byl publikovaný 3. 8. 2017 na zpravodajském portále idnes.cz pod názvem: Zlínský kraj produkuje nejméně komunálního odpadu, motivuje lidi k třídění

V průběhu dvou let jsme také natočili 3 videa. Můžete se dozvědět, jak se kompostuje na Broumovsku, čím to, že odpady ve Starém Hradišti šetří obci peníze a také jak se obce mohou připravit na omezení skládkování v roce 2024.

04

Sledujte nás:

Přehled zpráv emailem

captcha 
kniha Jak žít dobře
Objednejte si rozšířené vydání praktického průvodce při každodenním rozhodování za příznivou cenu.…
183 Kč Vstoupit do e-shopu