Lidé v Arnice

RNDr. Marcela Klemensová

nahled Marcela_Klemensovaodbornice na ochranu přírody, vedoucí kampaně Zachraňme stromy!

K Arnice ji přivedla novinová zpráva o vzniku pobočky v Havířově, kde žije od svého narození. Od roku 2012 pomáhala jako dobrovolník při řešení lokálních kauz. Od roku 2013 koordinuje projekty a aktivity zaměřené na ochranu stromů a  alejí. Spolupracuje s programem Arniky Ochrana přírody na řešení lokálních kauz.

 Vystudovala ochranu přírodního prostředí na Olomoucké Univerzitě, pak pracovala jako odborný asistent v ústavu ČSAV a ekolog ve stavební firmě.

Pamatuji si, že jsem chtěla v poušti štětečkem dobývat kosti a skládat z nich těla vyhynulých zvířat. Může za to můj otec a knížka Ztracený svět, kterou jsem dostala za jedno z prvních vysvědčení. Pamatuji si, že jsem na okně měla sklenici od okurek a v ní pulce, které jsem vypiplala v žáby za pomocí vařeného žloutku. Může za to můj učitel přírodopisu. Pamatuji se, že jsem (přes zklamání rodičů, kteří ze mě chtěli mít právníka nebo lékaře) stala jedním z  ošuntělých olomouckých studentů ekologie. Za to si už ale můžu sama. Základní ekologické vzdělání mi daly tábory hnutí Brontosaurus a kreslené vtipy pana Jiránka.

Kromě podbeskydské pahorkatiny, kterou se toulám, ke mně patří ještě muž, dcera a různý počet doma chovaných živočichů. Mám ráda pohádky a sbírám čajové přebaly.

Lidé jsou součástí živé krajiny, virtuální svět a  technologická udělátka jsou jen náhražky. Když tohle připomínám dospělákům, je to často nepříjemná zkušenost. Když se o tomhle bavím s dětmi, je to většinou napínavá hra….

Banner-stika

Sledujte nás:
kniha Jak žít dobře
Objednejte si rozšířené vydání praktického průvodce při každodenním rozhodování za příznivou cenu.…
183 Kč Vstoupit do e-shopu