Sestry Steinovy vstupují do ARNIKY

14.11.2001 - DĚČÍN | Tiskové zprávy
Písní „Řeko mojí duše“ se sestry Steinovy připojují ke kampani ekologického sdružení ARNIKA(1) „Za záchranu dolního Labe“(2) proti plánované výstavbě vodních děl. V rodném Děčíně 17. listopadu pokřtí své první CD „Lilie polní“ a vstoupí zároveň do ARNIKY.
Řeko mojí duše, vodo nejhlubší, břehy zaplavuješ, kdo je vysuší? Už tě regulujou, už ti projektujou krunýř z betonu. Břehy nezaplavíš, ledy neroztavíš, písni bez tónů…

ARNIKA Děčín převezme při příležitosti křtu CD Sester Steinových oficiálně od Dětí Země Děčín kampaň „Za záchranu dolního Labe“ a zahájí tak svou práci na ochraně životního prostředí děčínského regionu. Následující akcí ARNIKY je účast na pondělním (19. 11. 2001) projednávání posudku dokumentace EIA záměru výstavby vodních děl na dolním českém toku řeky Labe.

První CD Sester Steinových „Lilie polní“ vyšlo 12. října 2001 a písnička Řeko mojí duše ihned zabodovala v hitparádě Radia Proglas - hned po nasazení byla druhá po písni Člověk a země Jiřího Pavlici. V 18 písních debutového alba si muzikanti kromě obvyklých kytar zahráli i na baskytaru, bonga a také na piano. Dle slov kritika Milana Tesaře si posluchač „při setkání se Sestrami Steinovými uvědomí, že má co dělat s opravdovými osobnostmi písničkářského žánru. S osobnostmi, které nepřináší každá nová sezóna.“

Akce bude probíhat 17. listopadu v 16.00 na nábřeží pod děčínským zámkem, kde zástupkyně ARNIKY Šárka Dostálová pokřtí desku Sester Steinových čerstvě nabranou vodou z Labe. „Píseň Řeko mojí duše jsme speciálně upravily pro tuto příležitost. Podpoříme tak svou troškou kampaň ARNIKY za záchranu unikátních ekosystémů na březích Labe před plánovanou výstavbou vodních stupňů,“ komentují skromně sestry Karolina a Lucie. Od 20.00 hodin pak budou Sestry Steinovy koncertovat v klubu Zarabanda.

Více informací o Sestrách Steinových: http://www.sestrysteinovy.cz/

Sledujte nás:
kniha Jak žít dobře
Objednejte si rozšířené vydání praktického průvodce při každodenním rozhodování za příznivou cenu.…
183 Kč Vstoupit do e-shopu