SITA převzala spalovnu nebezpečných odpadů v Plzni

27.10.2010 - PLZEŇ | Novinky
Podle zprávy ČTK otevřela firma SITA CZ v areálu spalovny nebezpečných odpadů v Plzni Na Slovanech jeden z největších provozů pro nakládání s průmyslovými odpady. Stalo se tak 23. září 2010.

Za 26 milionů korun vybudovala velkou halu pro skladování a lisování odpadů, plochu pro třídění a výměníkovou stanici, z níž dodává Plzeňské teplárenské teplo ze spalovny fungující v areálu už 15 let. "Areál, který se rozběhne 1. října, má roční kapacitu 17.000 tun průmyslového odpadu, z toho 6000 tun budou tvořit nebezpečné odpady," uvedl pro ČTK 23. září 2010 vedoucí provozu Petr Sláma.

SITA patří do francouzské skupiny Suez Environnement. V Plzeňském kraji provozuje obecní skládku ostatního a nebezpečného odpadu v Břasích na Rokycansku. Od ledna 2009 je SITA stoprocentním vlastníkem firmy T.O.P. EKO Plzeň, tedy areálu spalovny a bývalé dřevovýroby, kterou firma přetvořila na nový logistický areál pro nakládání s průmyslovými odpady. Západní divize SITA CZ obsluhující Plzeňský a Jihočeský kraj má 116 lidí a s provozy v Soběslavi a Temelíně zpracuje 80.000 tun odpadů ročně.

"Spalovna nebezpečných odpadů v Plzni má za sebou problematickou historii zahrnující mimo jiné i havárie a ve svých počátcích také silný odpor lidí žijících v okolí tohoto provozu. Ani SITA nepatří z hlediska ochrany životního prostředí mezi vzory," připomněl RNDr. Jindřich Petrlík vedoucí kampaně Arniky Budoucnost bez jedů.

Banner-stika

Sledujte nás:

Arnika v zahraničí