en ru


Spalovna v Karviné v roce 2015 rozhodně stát nebude

9.8.2012 - KARVINÁ | Novinky
Ilustrační foto
Plánovaná spalovna v Karviné nedostane podporu z Evropské unie a projekt jde proto zatím k ledu. Sdružení Arnika toto rozhodnutí vítá.

„Projekt krajské spalovny v Karviné provází od prvotních úvah problémy, které jsme několikrát kritizovali. Pro řadu pochybení, na která upozornilo například sdružení Arnika, soud zrušil několik úředních rozhodnutí. Plánovaná karvinská spalovna je zbytečně drahý a ekonomicky neefektivní projekt. Daleko výhodnější je stavět více menších recyklačníh zařízení, která dají práci více lidem a je snazší je financovat,“ komentuje Jan Nezhyba z havířovské pobočky sdružení Arnika.

Další podrobnosti najdete v tiskové zprávě Soud zrušil rozhodnutí Moravskoslezského kraje o spalovně >>

Česká republika však doposud nevyčerpala možnosti, které nabízí důkladná recyklace. Upozorňuje na to kampaň Nespaluj, recykluj! sdružení Arnika. Spalovna by zničila tisíce tun kvalitních druhotných surovin, které uspoří mnohem více energie, než dodá jejich spálení. Zároveň nebude nutné vytěžit a dovézt tisíce tun ropy. Stejně tak by region přišel o tuny kvalitního kompostu pro využití na zahrádkách a v zemědělství.

Sledujte nás:

Přehled zpráv emailem

captcha