Spalovna v Rybitví má zpoždění, přiznala firma AVE CZ

14.12.2008 - PRAHA | Novinky
Firma AVE CZ stále nezískala potřebné souhlasné stanovisko v procesu posuzování vlivů na životní prostředí pro plánované rozšíření a rekonstrukci spalovny v Rybitví u Pardubic v areálu Synthesie. Bude tak mít minimálně rok zpoždění. Arnika by přivítala, kdyby firma výstavbu zbytečné spalovny vzdala.
Firma AVE CZ stále nezískala potřebné souhlasné stanovisko v procesu posuzování vlivů na životní prostředí pro plánované rozšíření a rekonstrukci spalovny v Rybitví u Pardubic v areálu Synthesie. Bude tak mít minimálně rok zpoždění. Vyplývá to z vyjádření náměstka firmy AVE CZ Jiřího Čenského pro deník Mladá fronta DNES z 13. prosince 2008, který řekl: „Původní termín už je pasé. Spalovnu stihneme zprovoznit nejdříve v r. 2011." Původním termínem myslel rok 2010.

"Je to hlavně díky masivnímu odpodu místních obyvatel, ale i kvalitě připomínek vznesených proti záměru firmy v procesu posuzování vlivů na životní prostředí. Svoje připomínky jsme podali také my a autor dokumentace o hodnocení vlivů na životní prostředí pro plánovanou spalovnu odpadů na ně nereagoval adekvátně," komentoval důvody neúspěchu firmy AVE CZ vedoucí kampaně Budoucnost bez jedů a programu Toxické látky a odpady sdružení Arnika RNDr. Jindřich Petrlík a dodal, "Přivítali bychom, kdyby firma výstavbu zbytečné spalovny vzdala a ne jenom oddalovala."

Více informací lze nalézt také v tiskové zprávě Arniky z 22. února 2008.

Banner-stika

Sledujte nás: