Spolana čelí u soudu třetí žalobě rodiny Štruplovy

14.10.2005 - NERATOVICE | Novinky
Jak uvedl deník MF Dnes, František Štrupl z Libiše se opět soudí s neratovickou Spolanou. Tentokrát se soud zabývá únikem neznámé látky z loňského ledna. Štrupl ale s průběhem soudu nesouhlasí. „Minule nám řekli, že si žádné svědky volat nemusíme, protože Spolana uznala, že únik látek byl z její dceřiné společnosti Nerafarm. Včera ale otočili a tvrdí, že s tím nic společného nemají,“ uvedl Štrupl. Pro další jednání, které je naplánováno na polovinu listopadu, svědky předvolat chce.
Jak uvedl deník MF Dnes, František Štrupl z Libiše se opět soudí s neratovickou Spolanou. Tentokrát se soud zabývá únikem neznámé látky z loňského ledna. Štrupl ale s průběhem soudu nesouhlasí.

„Minule nám řekli, že si žádné svědky volat nemusíme, protože Spolana uznala, že únik látek byl z její dceřiné společnosti Nerafarm. Včera ale otočili a tvrdí, že s tím nic společného nemají,“ uvedl Štrupl. Pro další jednání, které je naplánováno na polovinu listopadu, svědky předvolat chce.

Únik nahlásil František Štrupl loni v lednu. Silný štiplavý zápach byl cítit kolem jeho domu také dva dny předtím. „Celou noc jsme kašlali a pálily nás oči. Už to není cítit jen na zahradě, ale i vevnitř v domě,“ řekl tehdy Štrupl.

Zasahující hasiči žádné nebezpečné látky ani úbytek kyslíku nezaznamenali. Některým přítomným ale po chvíli začal vysychat jazyk a rty. Přítomný kameraman televizního štábu si dokonce chránil obličej rouškou.

Vyjádření Spolany Neratovice se včera nepodařilo zjistit. Před rokem v lednu ale její ředitel Miroslav Kuliha přiznal, že vše v pořádku není. „Jde o chemický zápach, bohužel zatím jsme nebyli schopni zjistit, jaká látka to je,“ řekl. „Bereme situaci vážně s tím, že to může být v souvislosti s naší společností,“ dodal. František Štrupl nejde do sporu s chemičkou poprvé. Jeho žena Maria se soudila kvůli zdravotním potížím způsobeným při úniku chloru před třemi lety. Štruplovi žalovali Spolanu také kvůli chemikáliemi zničené půdě.

Banner-stika

Sledujte nás: