Světový den vody, petice Stop nebezpečí ze Spolany a Pochod hastrmanů

22.3.2003 - PRAHA | Novinky
Pochodem od budovy Úřadu Vlády ČR a petiční akcí spojenou s dočasnou naučnou stezkou o záplavách a Spolaně Neratovice pokračovala dnes v Praze série akcí, které sdružení Arnika připravilo ke Světovému dni vody. Tomuto celosvětově slavenému svátku připadlo datum 22. března - hned po prvním jarním dnu. Při dnešní akci nasbírali členové Arniky přes 160 podpisů pod petici Stop nebezpečí ze Spolany, požadující vyčištění Spolany a okolí od toxických látek. ( V rámci Světového dne vody pořádali dnes členové Arniky Ostrava v Nových Heřminovech na Bruntálsku happening „Pochod hastrmanů aneb cesta po dně přehrady“. Na internetu najdete již fotografie z prvních tří akcí).
Pochodem od budovy Úřadu Vlády ČR a petiční akcí spojenou s dočasnou naučnou stezkou o záplavách a Spolaně Neratovice pokračovala dnes v Praze série akcí, které sdružení Arnika připravilo ke Světovému dni vody. Tomuto celosvětově slavenému svátku připadlo datum 22. března - hned po prvním jarním dnu. Při dnešní akci nasbírali členové Arniky přes 160 podpisů pod petici Stop nebezpečí ze Spolany, požadující vyčištění Spolany a okolí od toxických látek. (Na internetu najdete již fotografie z prvních tří akcí).

Dnešní akce v Praze navázala na „Vynášení Sporany“, které se konalo včera v Neratovicích. V rámci Světového dne vody pořádali dnes členové Arniky Ostrava v Nových Heřminovech na Bruntálsku happening „Pochod hastrmanů aneb cesta po dně přehrady“. Akce se zúčastnilo přibližně třicet lidí, kteří dali najevo svůj nesouhlas s plánovanou stavbou přehrady v Nových Heřminovech. Ostrava. Akce Arniky pak uzavře v neděli benefiční koncert v Děčíně (viz tiskovou zprávu). Aktivity Arniky ke Světovému dni vody finančně podpořili: UNEP (Český národní komitét UNEPu), Stichting DOEN a Nadace Partnerství.

Více viz aktualitu z 21. března anebo následující tiskové zprávy:

Vynášení Sporany

Světový den vody v Děčíně

Ke Světovému dni vody v Praze

Pochod hastrmanů v Nových Heřminovech.

Fotogalerie z akcí.

Banner-stika

Sledujte nás: