Těžba zlata v poslední zalesněné oblasti s národními parky? Místní iniciativy jsou rozhodně proti

1.3.2021 - PROVINCIE CHANTHABURI (THAJSKO) | Články
Thajsko, ilustrační obrázek
FOTO: Arnika
Nesouhlas s udělením povolení k průzkumu ložisek zlata těžební společností Richapoom vyjádřila síť asi 40 občanských sdružení a místních organizací ve východní thajské provincii Chanthaburi, včetně partnerské organizace Arniky EARTH. Zvolené pozemky se totiž nacházejí v poslední zalesněné oblasti východního regionu s přírodní rezervací Ang Rue Nai a národními parky Khao Wong-Khao Chamao, Khao Sibhachan, Khao Soi Dao a Khao Kitchakoot. V lese navíc pramení řeka Chanthaburi a je domovem asi 400 divokých slonů.

Jak uvádí Thai PBS, „žádost o povolení k průzkumu ložisek zlata je prvním krokem k budoucí těžbě samotné, která zničí životní prostředí a ekonomiku provincie a ovlivní zdraví lidí žijících v blízkosti těžební oblasti, kvůli toxickým chemikáliím, jako např. kyanid, které se v procesu těžby zlata používají“. Místní organizace také poznamenaly, že plán rozvoje Chanthaburi si klade za cíl přeměnit provincii na centrum čistého zemědělství, drahokamového průmyslu, cestovního ruchu a přeshraničního obchodu a příjmy z těchto průmyslových odvětví a zemědělství jsou mnohonásobně vyšší než licenční poplatky za těžbu, které by vláda mohla očekávat od těžební společnosti.

Ministr úřadu předsedy vlády Anucha Nakasai, kterému byl protestní dopis dne 10. února předán, řekl zástupcům sítě, že vláda nebude jejich obavy ignorovat, ale vezme tento nesouhlas i návrh těžební společnosti v úvahu, s cílem zajistit spokojenost všech zúčastněných.


Původní článek: https://www.thaipbsworld.com/locals-voice-protest-against-gold-exploration-in-chanthaburi-province/?fbclid=IwAR2EIHMcLVJtPNlwZFHbxwnlkwcVuMjLDkUccxvf3v3

Banner-stika

Sledujte nás:
kniha Jak žít dobře
Objednejte si rozšířené vydání praktického průvodce při každodenním rozhodování za příznivou cenu.…
183 Kč Vstoupit do e-shopu