Happening Think Gold. Think Masaryčka.

8.9.2020 - PRAHA | Akce
Foto: archiv Arniky
Přijďte se podívat na happening, který upozorní na kontroverze doprovázející kritizovaný megalomanský projekt společnosti Penta Investments u Masarykova nádraží.

Kdy: pátek 11. září 2020, začátek v 18:00, konec v 19:00
Kde: u Netradiční vyhlídky vedle Masarykova nádraží

Obrazově a informačně atraktivní happening hravou divadelní formou s akrobaty připomene, jakým sporným způsobem za podivného přístupu pražského magistrátu získal projekt architekty Zahy Hadid posvěcení úřadů k zahájení výstavby. Bez povšimnutí nenechá ani reklamní kampaň investora. 

Mohl by být tento článek zajímavý pro vaše přátele?

Upozorněte je na něj hned teď: 

 

Sdílením novinky pomůžete šířit důležité informace o dění ve vašem okolí a o aktivitách Arniky.
Mockrát děkujeme!


Arnika na závěr představí petici proti plánované výstavbě s podrobnými informacemi o celé kauze.

Pojďte s námi obejít pravidla výstavby a principy památkové ochrany v Praze!

Více informací na FB eventu happeningu 

Kontroverzní projekt společnosti Penta Investments na nejlukrativnějších pozemcích v centru Prahy získal nedávno územní rozhodnutí navzdory všem kritikům. Investorovi se podařilo docílit, aby do projektu nikdo z veřejnosti nemohl zasahovat. A co na to úřady? Vytrvale odmítají slyšet výtky odborníků nebo sousedů z okolí, že předimenzovaný projekt uprostřed tepelného ostrova výrazně zahustí zástavbu, rozpálí území a do centra sužovaném hustou dopravou přivede další auta, prašnost a hluk. Nadměrná výška budov nakonec naruší hodnotný urbanistický charakter s jeho historickými dominantami.

Happening zahájí třídenní festival Za Prahu udržitelnou a sousedskou. Akce navazuje na jarní výzvu, ve které čtyřicet iniciativ předložilo vedení hlavního města návrhy a požadavky pro udržitelnou budoucnost metropole. Festival pořádají spolky Paměť města a Arnika. Jeho součástí budou přednášky, diskuse, workshopy a filmová promítání nebo poznávací cyklojízda.

Těšíme se na setkání!

 

 

Banner-stika

Sledujte nás: