en ru


V Městci Králové zapáchá Lovochemie

27.9.2003 - MĚSTEC KRÁLOVÉ | Novinky
Foto: Nymburský deník, 2008
Obyvatelé Městce Králové na Nymbursku, kteří žijí v blízkosti chemického podniku Lovochemie, si stěžují na zapáchající zplodiny z jeho komínu.

ČTK dnes cituje Nymburský deník a přináší zprávu o tom, že obyvatelé Městce Králové na Nymbursku, kteří žijí v blízkosti chemického podniku Lovochemie, si stěžují na zapáchající zplodiny z jeho komínu. Zástupci podniku tvrdí, že na základě stížností již snížili emise. Radnice ale považuje výhrady obyvatel za oprávněné. Uvedl to dnešní Nymburský deník.

"Chemička tu stojí už asi třicet let a vždycky to bylo trochu cítit. Ale to, co se děje poslední rok, nemá obdoby. Když se stočí vítr a zplodiny z komína jdou do naší ulice, nedá se tu vůbec dýchat," řekla listu Jarmila Denigerová žijící s rodinou v blízkosti továrny. Lidi podle ní pálí v očích i v krku, nedaří se ovoci ani zelenině a děti trpí alergickými reakcemi. Obyvatelé již na jaře adresovali petici České inspekci životního prostředí, ale nic se podle Denigerové od té doby nezlepšilo.

S tím nesouhlasí zástupci Lovochemie. "Aktuální měření provedené v dubnu letošního roku potvrdilo plnění emisních limitů. Poté byly provedeny další opravy a úpravy zařízení, které vedly ke snížení emisí," řekl listu vedoucí podniku Jaroslav Skácel. Firma podle něho připravuje další technická opatření na zlepšení životního prostředí.

K vyřešení problému chce přispět i radnice. "Stížnosti obyvatel jsou evidentně oprávněné. Chystám se jednat s vedením Lovochemie a Českou inspekcí životního prostředí, aby se případem opět zabývala," uvedl starosta Miloš Valenta.

(podle zprávy ČTK)

Sledujte nás:

Přehled zpráv emailem

captcha