V Pardubicích bude veřejné projednání posudku a dokumentace na spalovnu v Rybitví

7.12.2009 - PARDUBICE | Novinky
Aby se jednání o spalovně mohli zúčastnit všichni zájemci, zprostředkovalo město Pardubice prostor v ČEZ Aréně s kapacitou přes 10 000 osob. Samotné projednání je naplánováno na úterý 9. prosince od 17,30.

Město Pardubice zprostředkovalo prostor v ČEZ Aréně s kapacitou přes 10 000 osob, aby se jednání o spalovně mohli zúčastnit všichni zájemci. Samotné projednání je naplánováno na úterý 9. prosince od 17,30. Veřejné projednání posudku a dokumentace vlivů na životní prostředí plánované spalovny nebezpečných odpadů firmy AVE CZ v Pardubicích se v původním termínu 10. listopadu 2009 nekonalo, protože organizátoři neodhadli velikost sálu. Dostavilo se na něj dle odhadů novinářů asi 1000 lidí, což nebývá u podobných akcí zvykem, ale v případě pardubické spalovny se to dalo čekat. Petici proti spalovně podepsalo pře 47 tisíc lidí.

„Půjde zřejmě o největší veřejné projednání dopadů na životní prostředí. Ještě jsem nezažil tak velký zájem občanů o problém výstavby některé ze spaloven odpadů,“ ocenil angažovanost obyvatel Pardubicka vedoucí programu Toxické látky a odpady sdružení Arnika RNDr. Jindřich Petrlík.

„Veřejné projednávání je příležitostí, jak důrazně říci své NE i argumenty, které nás k němu vedou. Budou na něm přítomni jak zástupci ministerstva životního prostředí, tak zástupci investora, zpracovatel dokumentace i kladného posudku na celý záměr, tedy všichni, kteří by je měli slyšet,“ řekl primátor Pardubic Jaroslav Deml (ODS) deníku Právo před původně plánovaným listopadovým projednáním.

Arnika zaslala v rámci procesu posuzování vlivů na životní prostředí Ministerstvu životního prostředí své nesouhlasné stanovisko k záměru "Modernizace spalovny průmyslových odpadů, provozovna Pardubice".
Celá zpráva

Banner-stika

Sledujte nás: