Víkendový workshop a exkurze po bilých stráních

1.10.2018 - LITOMĚŘICKO / MRKLESY
S Týmem Bořena se v termínu 14.-16. září 2018 v malebném Českém středohoří uskutečnilo kosení luk pod Lipskou horou, v rámci kterého se také konal workshop vhodného managementu bílých strání a exkurze po krásách Českého středohoří. Akce se zúčastnilo více než čtyři desítky dobrovolníků týmu ze spolku Arnika, německé Grüne Liga, firmy TRASK a vlastníků okolních luk ve spolupráci s MŽP.  

V rámci slunečního víkendu jsme posekali asi jeden hektar louky. Sečení zabraňuje zarůstání travami a křovinami, ve kterých by místní vzácné rostliny neměly šanci přežít. S místními zemědělci jsme vzájemně sdíleli zkušenosti s péčí o bílé stráně a dobrovolnice Janka s sebou dokonce přivezla kosu a i navzdory suché trávě, jsme si to my odvážnější i vyzkoušeli. Úkryt před slunečními paprsky nám poskytl stan, který nám darovala firma www.expodum.cz Praktický zelený rozkládací altán má rozměr 3 x 3 metru a my jej budeme nadále využívat při podobných akcích - za dar děkujeme!

V neděli jsme absolvovali exkurzi po bílých stráních pod Lipskou horou a tradiční arničí víkend jsme zakončili krásným výletem na hrad Hazmburk. Všem děkujeme!

Projekt byl podpořen Ministerstvem životního prostředí, nemusí přímo vyjadřovat stanoviska MŽP.

FOTO: Veronika Pločicová

Banner-stika

Sledujte nás: