Výsadba Třešňové aleje k Editinu prameni u Priessnitzových lázní

11.11.2017 - JESENÍK
Arnika společně se spolky Sudetikus, Ebersche, TJ Jiskra, mítními občany, zástupci firem a organizací z Jesenicka, dětmi z místních škol a dětského domova vysadili v sobotu 11. listopadu 2017 padesátku starých odrůd třešní, které nyní na obecní louce nad Jeseníkem vytvářejí novou "promenádu" k Editinu prameni nedaleko Priessnitzových lázní.   

O skvělou atmosféru a pracovní morálku se zasloužilo nejen slunečné počasí, ale zejména nadšení stovek místních lidí, členů spolků, firem a organizací a v hojném počtu také dětí, rodičů a dalších, kteří ve svém volném čase neváhali kopat, vozit kolečka a sázet. Děkujeme všem za vynikající spolupráci i podporu na dálku formou daru. Věříme, že rozkvetlá i třešněmi obdařená alej bude těšit nejen ty, kteří vysadili svůj strom, ale všechny obyvatele a přispěje k oživení města jako nové místo setkávaní a dalších aktivit.

Více informací najdete v tiskové zprávě o výsadbě

Autor fotografií: Petr Cink, Vladimír Pokorný a Natálie Pivoňka Faltýnová

Kompletní fotodokumentaci, kterou pořídil Petr Cink, najdete na rajce.net .

Příští rok se chystáme vysadit další alej. Na její vznik můžete opět přispět platební kartou nebo převodem na účet 260 008 2184 / 2010. Děkujeme! Chci darovat >>>

Banner-stika

Sledujte nás:

Arnika v zahraničí