Zastupitelé budou hlasovat o Hagiboru

24.4.2013 - PRAHA | Novinky
Ilustrační foto z jednání pražského zastupitelstva (radní Hudeček)
iVysilani.cz
Tradičním bodem zítřejšího zasedání pražského zastupitelstva bude hlasování o změnách územního plánu. Tentokrát je na programu výjimečně pouze jediný projekt – výstavba v oblasti Hagiboru ve Strašnicích. Řada kontroverzních projektů projednávaných na výboru pro územní rozvoj se na jednání zastupitelstva zatím nedostala.

Podrobnosti o záměru najdete ve speciálním webu Arniky „Databáze změn územního plánu Prahy“ >>

„Podstatou změny na Hagiboru je umožnit vznik náměstí a rozšířit území pro sport. Domníváme se, že tato změna nebude mít negativní dopady na životní prostředí,“ říká Martin Skalský ze sdružení Arnika.

Na posledním zasedání Výboru pro územní rozvoj se nicméně projednávalo několik kontroverzních projektů. Byla mezi nimi přestavba Smíchovského a Masarykova nádraží nebo plán na stavbu administrativních budov na místě škol ve Stodůlkách. Dá se očekávat, že o těchto projektech bude brzy hlasovat také zastupitelstvo.

>> Zastupitelstvo zasedá od 9:00 v sále Nové radnice na Mariánském náměstí. <<

K jednotlivým bodům mohou vystoupit také občané Prahy, pokud se před zahájením projednávání daného bodu písemně přihlásí do diskuse.

Arnika nedávno spustila databázi, v níž je možné o jednotlivých změnách územního plánu najít podrobnější informace. Je dostupná na adrese http://www.zmenyprahy.cz

Banner-stika

Sledujte nás: