Alej přátelství od soboty zdobí titul Alej roku 2018

13.5.2019 - SOKOLOV | Tiskové zprávy
Foto: Lucie Tlustá
Pamětní ceduli u Aleje přátelství odhalil vítěz loňského ročníku Michael Rund s autorem myšlenky výsadby Josefem Pelantem. Patronky ankety Sestry Havelkovy následně vodou z jezera Medard pokřtily nové logo ankety Alej roku, kterou pořádá spolek Arnika.

Odpoledním setkáním provázel místostarosta Sokolova Jan Picka. Autor vítězné nominace Michael Rund od Arniky a Sester Havelkových obdržel hlavní cenu let balonem a dárkový balíček. Před zraky rodin, které stromy vysadily a pravidelně o ně pečují, Michael Rund s s duchovním otcem výsadby Josefem Pelantem odhalili pamětní ceduli. Patronky Sestry Havelkovy odpoledne zakončily pěveckým vystoupením, vodou z jezera Medard pokřtily nové logo Aleje roku od Moniky Pavlovičové ze studia Momo Animate a nakonec zahájily devátý ročník ankety symbolickým přestřižením slavnostní pásky.

AR nove-logo cl

Slavnostní odpoledne ve fotografiích

"Vítězství si nesmírně vážím a věřím, že Alej přátelství inspiruje další milovníky stromů a přírody a podobných alejí bude jen přibývat. O vítězství se určitě podělím a ceny věnuji na dobročinné účely. Jsem si jistý, že ostatním udělají velkou radost stejně jako mně," říká vítěz ankety Michael Rund.

Alej přátelství se stala vítězkou v konkurenci 92 alejí a stromořadí z celé České republiky a v anketě Alej roku 2018 získala 1592 hlasů. Alej tvoří sto dubů zimních, které odolají extrémním podmínkám jižního svahu s jílovým podložím v místě bývalého hnědouhelného dolu v blízkosti jezera Medard. Rodiny, které se podílely na výsadbě, se zavázaly k péči o stromy a o svých aktivitách informují na svém profilu Medard Lake. Jedná se teprve o druhou mladinkou alej v anketě, ve které dosud soutěžily majestátní vzrostlé aleje.

  • Tiskový mluvčí: Jiří Kaňa, jiri.kana@arnika.org, +420 606 727 942

Banner-stika

Sledujte nás:
kniha Jak žít dobře
Objednejte si rozšířené vydání praktického průvodce při každodenním rozhodování za příznivou cenu.…
183 Kč Vstoupit do e-shopu