Toxické látky v nádobí a hračkách bude Arnika hledat na Raw Festu 2015

1.6.2015 - Praha, ostrov Štvanice | Akce
Nechat si otestovat hračky, nádobí, školní pomůcky nebo různě "plastově" zapáchající věci můžete tento víkend v Praze. Arnika totiž bude součástí největšího rawfood festivalu na světě. RawFest 2015 bude tentokrát dvoudenní – potrvá od 6. do 7. června, testovat budeme ale jen v sobotu 6. června, druhý den se budeme účastnit s peticí za záchranu domova irbise horského. Festival bude na Štvanici a nabídne ještě pestrý program určený nejen vyznavačům rawfood a zdravého životního stylu, ale také sportovcům, rodinám s dětmi i milovníkům nevšedních kulturních zážitků. Bude i soutěž o ceny, pokud lidé odpoví na tři rychlé otázky o vodě.

Arnika bude na festivalu v sobotu 6. 6. ve spolupráci s Vysokou školou chemicko technologickou v Praze testovat plastové výrobky. Speciální spektrometry dokážou ve výrobcích poznat například ftaláty, ale i a další toxické látky.

„Návštěvníkům festivalu zdarma otestujeme třeba hračky, nádobí a další plastové výrobky přinesené z domova. Prostřednictvím pomyslné malé mobilní laboratoře nahlédnou pod pokličku rychlého testování výrobků a na místě se dozvědí zda donesené věci neobsahují vysoké množství toxických látek nebezpečných pro jejich zdraví nebo pro životní prostředí,“ vysvětluje vedoucí projektu Voda živá Kamil Repeš

Děti si mohou vyluštit hlavolam bez škodlivého PVC nebo si prohlédnout recyklační kufřík plný překvapení. Můžou si ve speciální hře také tipnout, jak rychle se v přírodě rozkládají různé materiály. Náš stánek nabídne i zajímavé infoletáky, ale i odpovědi na otázky k naší činnosti nebo ekoporadenské odpovědi.

V neděli budete mít možnost podpořit ochranu levharta sněžného, jedné z nejohroženějších kočkovitých šelem a to podpisem petice/http://www.zachranme-irbise.cz/

KDY: 6. - 7. 6. 2015

KDE: Praha, ostrov Štvanice

Více informací na http://www.rawfest.cz/#!o-nas-2015-/c1cu8

Těšíme se na Vás!

 

Za podporu děkujeme:

1loga-fondnno-nros-partnestvi-eeagrants-velka-rgb www.fondnno.cz  - www.eeagrants.cz

Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP.

logoMZPlogo praha

Akce byla součástí projektu Slavnosti vody 2015 podpořeného Ministerstvem životního prostředí ČR a Magistrátem hl. města Prahy.

Banner-stika

Sledujte nás: