Bílé stráně i mokré louky

22.5.2011 - PRAHA / LITOMĚŘICE | Akce
Možná uvidíme i kvetoucí tořič
Oslavte Mezinárodní den biodiverzity společně s Týmem Bořena, nejstarším článkem Arniky. Jak? Pojďte s námi na celodenní putování od Labe k Labi. Cestou uvidíte přehlídku druhové rozmanitosti Českého středohoří. Půjdeme z Litoměřic na Bílou stráň u Pokrotic, pak několikrát do kopce i z kopce, podíváme se na pastviny u Libína, než dojdeme na Babinské louky. O obou místech, a hlavně o květinách, které právě pokvetou, je připraven výklad botanika. Zpět k Labi sejdeme roklí, která inspirovala Karla Maye. Délka celé trasy, podle počasí a dohody účastníků, bude v rozmezí 12 – 16 km.

Kdy: v neděli 22. května 2011

Kde: sraz na Hlavním nádraží v Praze v 8:30 u pokladen. Pořadatele poznáte podle triček s logem Arniky. Na horním nádraží v Litoměřicích budeme v 10:14. Příjezd vlakem z Ústí nad Labem (nádraží Litoměřice město v 10:29) hlašte, prosím, předem, počkáme na Vás!

Sebou: pohodlnou obuv a oblečení do každého počasí, peníze na vlak (pojedeme na skupinovou jízdenku, tedy levněji), občerstvení na cestu (hospoda je tam vzácnější, než orchideje), chuť překonat pár kopců a dobrou náladu

Co pokvete: různé druhy na různých typech biotopů, suché teplomilné stráně i podmáčené vlhké louky podhorského až horského charakteru. Kromě tořiče hmyzonosného a několika druhů vstavačů potkáme i úpolíny, sasanky lesní, mochny bílé, koulenky prodloužené, možná i střevíčník pantoflíček.

Více:  Jana Vitnerová,  e-mail: priroda@arnika.org  tel.:775 315 818