Odlišné kultury, stejná vize - promítání fotografií ze stáže u čínských nevládních organizací

9.12.2014 - 18:00, Praha, Dejvice | Akce
Zveme Vás na promítání fotografií z návštěvy Jitky Strakové, dlouholeté členky Arniky a odbornice na toxické látky, u čínských nevládních organizací. Jitka bude vyprávět své zážitky z opačné strany zeměkoule.

místo a čas konání:
út 9.12. od 18:00, Praha 6, Dejvice, posluchárna P7 (1. patro) na Katolické teologické fakultě UK, Thákurova 3, 5 minut od metra Dejvická.

Kapacita prostoru je omezená, potvrďte nám prosím svou účast na vit.vebr@arnika.org.

Jitka Strakova"Arnika v posledních dvou letech úzce spolupracuje s několika čínskými partnery. Přispíváme svými zkušenostmi k ochraně obyvatel před toxickými látkami a posilujeme úlohu místních nevládních organizací.Také proto jsem vyrazila letos v létě na měsíční stáž do Pekingu, kde jsem se vedle vzorkování kontaminované půdy a pomoci s tamními kampaněmi pokoušela nahlédnout do fungování čínské občanské společnosti."

trideni-papiru-cinaŽivot na periferii Pekingu - stará paní ručně připravuje papír k recyklacicinska-spalovnaSpalování odpadu v čínských měřítkách - tenhle kolos spálí za den 5x víc odpadu než pražská spalovna! Údaje o emisích dioxinů jsou ale před veřejností tajeny.

Banner-stika

Sledujte nás: