Fajn den 2011

13.5.2011 - Praha 3, Parukářka | Akce
Tradiční akce žižkovských neziskovek. Přijďte si užít Fajn den, zapomenout na strasti všedního dne a prozkoumat, co zajímavého kdo na Praze 3 dělá a nabízí pro občany. plakat_FajnDen_13.5.11.pdf

V pátek 13. května 2011 se na kopci Parukářka uskuteční 4. žižkovský komunitní „FAJN DEN“ s podtitulem „pátek třináctého s žižkovskými neziskovkami“.

Jeho cílem je seznámit (nejen) občany Žižkova a Vinohrad s pestrou škálou činností místních neziskových organizací, které nabízí své aktivity v oblasti kulturní, sociální, vzdělávací, environmentální, volnočasové,… všem od kolébky až do seniorského věku.  Vstup je pro všechny zdarma.

V době od 15:00 do 22:00 hodin se návštěvníci budou moci účastnit dílen jednotlivých organizací, těšit se mohou na výtvarné, sportovní a vzdělávací aktivity pro děti i dospělé, hry, bubnování, fotbálek, terénní sociálně-právní poradnu, prodej výrobků, tombolu, informace o činnosti organizací, zázemí a společnou hru pro rodiče s dětmi atd.

V rámci FAJN DNE bude veřejnosti představen nově vzniklý průvodce po žižkovských neziskovkách, “Život jako hra – jseš na tahu!“, který Še3sil vydává ve spolupráci s MČ Praha 3, a který má za úkol přehledným a hravým způsobem zprostředkovat orientaci ve službách neziskových organizací a v možnostech jejich využití v nejrůznějších životních situacích.

Doprovodný program:

DIVADLA (15:00 – 18:00):
DivaDno – divadlo lidí v nouzi

Divadelní spolek Proměna

Bohnická Company

a další


MUZIKA (18:00 – 22:00):

Žižkovská smršť

Zwei

Ufajr

Chodská Junta

Space formers

Gastro-laskominy zajistí Čajírna nad Vokem, Čajovna v Síti, Republika Žižkov, Jiný Kafe, Dary Znojemska a Zelená Kuchyně.

Dopravní spojení: kopec Parukářka, tram 5, 9, 26 Olšanské náměstí, Praha 3 - Žižkov

Še3sil je platforma pro spolupráci občanského sektoru v Praze 3. Jejím cílem je podporovat spolupráci a výměnu zkušeností neziskových organizací i veřejného a podnikatelského sektoru v Praze 3 a také zviditelňovat činnost neziskového sektoru a motivovat členy komunity k občanské aktivitě. Na Fajn Dni se podílí zástupci 12 členských a spřátelených organizací: Arnika, Centrum dětí a mládeže Teen Challenge International, Dům dětí a mládeže Praha 3 – Ulita, Gaudia proti rakovině o.s., NPK Husita, Občanské sdružení Parukářka, Mamma Help, Otevřený klub Beztíže, Rodinné a kulturní centrum Nová Trojka, Rodinné centrum Paleček, REMEDIUM Praha, Sdružení pro probaci a mediaci v justici, ZO ČSOP Koniklec

Banner-stika

Sledujte nás: