Kazachstán: ochrana přírody a aktivismus v zemi nomádů, stepí a ropných vrtů

13.4.2016 - Praha - Autonomní sociální centrum Klinika / klinika.451.cz | Akce
Beseda s ekologickými aktivisty Irinou Kolčinou, Annou Andrejčuk a Kirillem Osinem z Karagandy a Aktau. Koná se v rámci projektu “Posilování občanských práv a zapojení veřejnosti do rozhodování o životním prostředí”. Arnika v Kazachstánu rozvíjí schopnost místních komunit chránit své životní prostředí. Spolupracujeme s organizacemi Eco Mangistau a EcoMuseum. Podrobnosti se dozvíte zde.
Eco Mangistau

Organizace působí 16 let v pouštním regionu u Kaspického moře, kde je nedostatek pitné vody, nefunguje nakládání s odpady a kde se v masivním měřítku těží ropa. Eco Mangistau provozuje ekoporadnu, řeší nelegální skládky a protiprávní výstavbu, podporuje ekoturismus. K největším úspěchům patří zastavení projektu na výstavbu jaderné elektrárny.

EcoMuseum

EcoMuseum vystavuje unikátní expozici o životním prostředí, těžbě a dobývání kosmu v Kazachstánu. Organizace mapuje znečištění způsobené průmyslem a armádou a usiluje o jeho řešení. Oblast Karagandy s uhelnými doly a obří ocelárnou je podobná  Ostravsku. Za dob Sovětského svazu zde byl jeden z největších koncentračních táborů.

FB událost

Banner-stika

Sledujte nás: