Nenechte se otrávit. Otestujte svou domácnost!

28.8.2014 - BRNO | Akce
Také často slýcháváte, že výrobky musely být staženy z trhu, protože obsahovaly příliš velké množství zdraví nebezpečných látek? Jste zvědaví, jestli jsou věci ve vaší domácnosti bezpečné? Testovací workshop Arniky usktečníme 28. srpna v Brně od 11-15 hodin u centrálního vodotrysku v nákupním centru Galerie Vaňkovka.  
Jaké výrobky testujeme? 

Na našem informačním stánku bude možné otestovat dětské hračky, nádoby na přípravu a konzumaci jídel (např. hrnky, skleničky, talíře) nebo spotřební elektroniku.

Jak výrobky otestujeme?

Pro testování hraček a spotřebního zboží poslouží rentgenový spektrometr, který nezanechá na měřeném zboží žádnou stopu. Test bude proveden bezplatně na místě s výsledky během několika vteřin. http://www.hukos.cz/ 

Co se z testu dozvíte?
Odborníci vám po analýze prozradí, zda měřené zboží neobsahuje toxické těžké kovy jako například kadmium, které může být v barvě potisku skleněného nebo porcelánového nádobí. Řekneme vám také, zda naměřená hodnota pro tyto látky spadá do zákonem stanovených mezí a je únosná pro další používání výrobku s ohledem na způsob jeho využití (hračka, výrobek přicházející do kontaktu s potravinami nebo kůží, vybavení domácnosti) nebo zda byste se měli poohlédnout po bezpečnější alternativě. 
Proč testujeme vybavení domácnosti? 
V Arnice se už od svého vzniku zasazujeme o ochranu životního prostředí a lidského zdraví před toxickými látkami, prosazujeme náhradu látek, jež jsou nebezpečné pro lidi a další organismy, za bezpečnější varianty. Chráníme i právo občanů na informace o nebezpečných látkách v životním prostředí. 
 
Na našem webu nabízíme také webovou databázi nebezpečných výrobků http://arnika.org/nebezpecne-vyrobky, kterou pravidelně aktualizujeme. 
 
Testování je podpořeno Evropskou komisí a probíhá v rámci projektu Máme právo vědět aneb Budoucnost Evropy bez jedů.  
MamePravoVedet logo

 

Banner-stika

Sledujte nás: