Omezení registru znečišťovatelů nám byl čert dlužen!

14.12.2011 - od 11 hodin před vchodem Svazu chemického průmyslu ČR - Dělnická 12, Praha 7 | Akce
Internet
Protože Svazu chemického průmyslu zůstaly hříchy ještě nezúčtovány, vrátí se z pekla delegace s posledním varováním: „Omezování IRZ je cesta do pekel…“ Zveme Vás tímto na veselý happening s vážným podtextem. Pokud chcete akci podpořit, přijďte v 10:40 přímo na avizované místo, kde se dozvíte podrobnosti. Pokud máte možnost,  doražte v čertovském, ale klidně přijďte i v civilním oblečení.

Happening bude spojen s předáním výzvy „Nebojte se IRZ" prezidentovi Svazu chemickéh průmyslu, Pavlu Švarcovi. Zachování IRZ podporuje více než 130 starostů a zastupitelů a také desítky českých a zahraničních nevládních organizací.

Na co konkrétně chceme touto akcí poukázat?

Svaz chemického průmyslu dlouhodobě podporuje návrh Ministerstva průmyslu a obchodu na výrazné omezení Integrovaného registru znečišťování (IRZ). O důležité informace o toxických látkách v životním prostředí by přišla nejen veřejnost, ale i státní správa a samospráva. Z IRZ by mohli zmizet i největší znečišťovatelé rakovinotvornými a dalšími nebezpečnými látkami. Ani po dlouhých diskuzích není stále jasné, jak bude konečná podoba vypadat. Osud IRZ je tak nadále nejistý.

Podrobnosti k problematice můžete najít v předešlých tiskových zprávách:

http://arnika.org/ministr-kocourek-chce-omezit-pravo-verejnosti-na-informace-o-toxickych-latkach

http://arnika.org/nejistota-ohledne-omezeni-integrovaneho-registru-znecistovani-trva

Sledujte nás:

Přehled zpráv emailem

captcha