Arnika úspěšně pomáhá zmenšovat hrozbu olova v barvách v zemích Jihovýchodní Asie (Indie, Bangladéš, Thajsko, Srí Lanka, Nepál a Filipíny). Tam se společně s místními partnery podílí na zavádění opatření, jejichž cílem je tento těžký kov z barev odstranit. Situace v této části světa se totiž výrazně liší od České republiky a ostatních západních zemí. Zatímco na západě jsou bezolovnaté alternativy už desítky let běžným standardem, lidé v Jihovýchodní Asii jsou stále výrazně ohroženi negativními dopady běžného využití olova v barvách.
Úsilí Arniky se zaměřuje v první řadě na olovnaté barvy používané při lakování dětského nábytku či vymalování dětských pokojů. Právě tam je totiž olovo v nátěrech nejnebezpečnější. Tento těžký kov ohrožuje zejména zdravý vývoj dětského mozku. Zde se jeho působení v již velmi malých dávkách může projevovat např. zvýšenou agresivitou nebo poklesem IQ.
Arnika v zemích na jihovýchodě Asie provedla a podílela se na rozsáhlém měření obsahu olova v barvách a prachu odebraném v dětských pokojích. Zjištění, jaké množství nebezpečného kovu vdechují zejména děti v těchto interiérech, výrazně pomohlo zavést legislativní limity v Nepálu a na Filipínách. Maximální obsah olova v barvách je tam nyní regulován podobně, jako je tomu v ČR. V polovině zemí, kde Arnika působila, dnes výrobci alespoň označují obsah olova na plechovkách s barvou. Řada z nich také dobrovolně přešla na bezolovnaté pigmenty.