Státní fond životního prostředí (SFŽP), poskytuje Ministerstvo životního prostředí

http://www.sfzp.cz/sekce/94/narodni-programy/

Možná podpora větších projektů na obnovu krajinných prvků (alejí), ale výzva již končí

Program rozvoje venkova, osa II (poskytuje Ministerstvo zemědělství)

Nadace Partnerství

(3) Lípy v aleji v Proseči na Chrudimsku nechali tamní radní na konci ledna 2008 ořezat drastickým způsobem, některým byly kmeny doslova uříznuty v polovině. Více ve zprávě Arniky z 20.února 2008: http://arnika.org/stolete-lipy-v-proseci-jsou-zmrzacene-ale-prezily.

Tiskový mluvčí

Vratislav Vozník,Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel. 222 781 471, 606 727 942
Tiskové zprávy
26. 02. 2009 , aktualizováno: 11. 01. 2011
#Jihlava, #Vysočina, #Stromy
JIHLAVA

Staňte se dobrovolníkem

Přečtěte si, jak chráníme Vaše osobní údaje
Skvělé! Děkujeme a brzy se Vám ozveme.
Bohužel se něco nepovedlo, zkuste to prosím znovu.

Dostávejte informace o Arnice

Přečtěte si, jak chráníme Vaše osobní údaje
Skvělý! Děkujeme za Váš zájem o naše aktivity, brzy Vám pošleme první číslo Arnika.
Bohužel se něco nepovedlo, zkuste to prosím znovu.

Toxické látky

Prosazujeme svět bez toxického znečištění a důsledný zákaz zdraví i přírodě nebezpečných látek a odpadů

Budoucnost bez plastů Řeky bez jedů Databáze chemických látek Globální znečištění Česko bez jedů Scan4Chem Znecistovatele.cz

Odpady

Protože nejlepší odpad je takový, který vůbec nevznikne, Arnika prosazuje prevenci vzniku odpadů a jeho recyklaci. Varujeme i před riziky spalování odpadů.

Budoucnost bez plastů Odpadový Oskar Tipy na předcházení vzniku odpadů Kampaň Nespaluj, recykluj! Odpady v zahraničí Web Nespaluj, recykluj Web koalice Pro 3R

Praha – město pro život

Chceme, aby Praha byla příjemná pro život a dostupná všem. Soustředíme se na územní plán, který určuje, kde a co se v Praze smí stavět. Prosazujeme ochranu zeleně, informujeme obyvatele a pomáháme lidem zapojovat se do rozhodovacích procesů.

Územní plánování Město a klima Bydlení Letiště Petice Nechceme Sjezdovku Instagram Praha město pro život Facebook Praha město pro život

Stromy

Chráníme stromy a aleje podél silnic, ve městech a obcích i ve volné krajině. Chráníme tím zdravé životní prostředí, biodiverzitu i živočichy, kteří ve stromech žijí.

Jak zachránit strom Chci dostávat stromové novinky Alej roku Tour de aleje Konference a semináře Poodří žije

Řeky

Chráníme přirozený charakter vodních toků, oponujeme ničení řek ve jménu „ekologické“ vodní dopravy. Podporujeme zavádění soustavy Natura a udržení přírodní rozmanitosti.

Živé Labe

Biodiverzita

Podporujeme zavádění soustavy Natura 2000 a udržení přírodní rozmanitosti – biodiverzity – údržbou cenných lokalit v Českém Středohoří.

Chráníme staré stromy vytvářející dutiny, které jsou domovem mnoha vzácných a ohrožených živočichů, včetně páchníka hnědého v Poodří.

Natura 2000 Bořena Petice za obnovu české přírody

Účast veřejnosti

Arnika se dlouhodobě zasazuje o účast veřejnosti v územních a stavebních řízeních a další procesech, jež souvisejí s ochranou životního prostředí, i přes opakovanou snahu toto právo veřejnosti omezit.

Vy tu stavíte, my tu žijeme Měníme klima v legislativě