Petici za vyčištění skladu pesticidů od toxických látek podepsaly v Klatovech stovky lidí

9.6.2007 - KLATOVY | Novinky
Na dva dny trvajících infostáncích v Klatovech připojilo několik stovek lidí svůj podpis pod petici "Klatovy bez DDT", která vznikla na Světový den životního prostředí 5. června 2007. Petice se vztahuje k ekologické zátěži bývalého skladu pesticidů v Lubech poblíž Drnového potoka. „Množství získaných podpisů považujeme za úspěch. Lidé případ bývalého skladu zamořeného pesticidy znaly ze sdělovacích prostředků a požadavek tuto starou ekologickou zátěž co nejdříve vyčistit většinou podporují,“ komentoval výsledek petiční akce vedoucí kampaně Arniky Budoucnost bez jedů RNDr. Jindřich Petrlík.

Na infostáncích v Klatovech začali lidé podepisovat novou petici „Klatovy bez DDT“ vztahující se k ekologické zátěži bývalého skladu pesticidů v Lubech poblíž Drnového potoka. Dvoudenní akci uspořádalo sdružení Arnika ve čtvrtek a v pátek 7. a 8. června.

Petice, kterou lidé v Klatovech podepisovali, vznikla na Světový den životního prostředí a je adresována krajskému zastupitelstvu a hejtmanovi Plzeňského kraje, zastupitelům města Klatovy, a ministrovi životního prostředí České republiky. Její signatáři se na ně obracejí se žádostí, aby se zasadili o:
- podrobný průzkum kontaminace budov bývalého skladu pesticidů; - na něj navazující zpracování projektu jejich dekontaminace;
- zajištění financí na vyčištění objektu například z fondů Evropské unie a
- co nejrychlejší vyčištění této staré ekologické zátěže.

Tuto petici podepsalo na petičních infostáncích v Klatovech 714 lidí, převážně obyvatel Klatovech a obcí v jejich okolí. „Množství získaných podpisů považujeme za úspěch. Lidé případ bývalého skladu zamořeného pesticidy znaly ze sdělovacích prostředků a požadavek tuto starou ekologickou zátěž co nejdříve vyčistit podporují,“ komentoval výsledek petiční akce vedoucí kampaně Arniky Budoucnost bez jedů RNDr. Jindřich Petrlík.

Úplný text petice v pdf formátu najdete zde.

Banner-stika

Sledujte nás: