Pojďte s námi zasadit stromy v Praze na Letné

12.11.2016 - v 11:30, Nad Královskou oborou 49, Praha 7 - Letná | Akce
U příležitosti letošního výročí 15 let Arniky jsme se rozhodli zasadit dva duby, které budou trvalou připomínkou našeho úsilí o lepší životní prostředí a zdraví lidí.

Přijďte je s námi zasadit v sobotu 12. 11. v 11:30 na adresu Nad Královskou oborou 49, Praha 7 - Letná. Událost je součástí oslav 15 let existence Arniky.

Výsadba nových stromů v hustě obydleném centru Prahy je poměrně výjimečná věc. Přednost před novou zelení často dostávají parkoviště. Ve spolupráci se zástupci Prahy 7 se nám však nakonec podařilo najít vhodné místo.

Na místě budete mít i možnost nechat si zdarma změřit rentgenovým spektrometrem, zda vybavení Vaší domácnosti neobsahuje nadlimitní množství jedovatých těžkých kovů. Jejich obsah měříme např. v hračkách, barevných potiscích nádobí, drobných elektrospotřebičích apod..
Chcete-li si nechat některé předměty změřit, přineste je s sebou.

Jindrich Petrlik

Věřím, že se s Vámi na Letné potkáme. Dušičkového počasí se nebojte, zahřát se budete moct horkým čajem, svařákem nebo skákáním panáka na chodníku. Jako potravu pro Váš mozek připravíme výstavu o významu stromů a alejí nebo malou listopadovou bojovku nejen pro děti.
Já osobně se moc těším na sázení dubů i na to, až se na jaře stromky zazelenají.

RNDr. Jindřich Petrlík, předseda Arniky

Arnika v začátcích v roce 2001Arnika 2001 Arnika dnes Arnika 2016

Banner-stika

Sledujte nás: