Průjezd památnou alejí v Kvasicích bude bezpečnější

14.6.2017 - Kvasice | Tiskové zprávy
Natíráme a chráníme!
Kateřina Vávrová / Arnika
Pomyslná plechovka pro alej u Kvasic na Kroměřížsku už je téměř plná. Díky drobným dárcům z celé republiky tak může Arnika společně s dobrovolníky a obyvateli Kvasic již tento pátek spustit svou každoroční akci „Natírat a chránit“ a natřít bílou reflexní barvou kmeny více než padesáti stoletých stromů, které tvoří památnou lipo-jírovcovou alej. Průjezd alejí bude bezpečnější pro řidiče i stromy.  Památné stromy u Kvasic jsou už osmou alejí, kterou Arnika, dárci a dobrovolníci opatří bílými bezpečnostními pruhy. Zájem o tento i předešlé ročníky sbírky Plechovka pro alej dokazuje, že osud alejí v naší krajině není veřejnosti lhostejný.

„Většinu dárců tvoří lidé z celé republiky, pro které je osud alejí důležitý. Jejich ohlasy jsou pro nás úžasnou motivací. Zároveň se znovu potvrzuje, že lidé aleje a stromy v okolí svých domovů potřebují a že jim záleží na tom, jak bude naše krajina vypadat,“ říká RNDr. Marcela Klemensová, vedoucí kampaně Zachraňme stromy.

Do sbírky každoročně přispívají stovky dárců. Letošní ročník ještě není definitivně uzavřen, ale například loni se sešly dary různé výše od téměř 350 lidí z celé ČR. Příspěvky umožní natřít a ochránit alej u Kvasic a podpoří kampaň Zachraňme stromy. Jak se daří plechovku barvy pro alej naplňovat, lze sledovat na stránkách http://arnika.org/plechovka-pro-alej.

Natírání stromů v aleji začne už v pátek 16. června v 10:30 a organizátoři odhadují, že jeden den by k nátěru všech stromů v aleji měl stačit. Na základě zkušeností z předchozích natírání použije Arnika opět vodou ředitelnou netoxickou bílou barvu Balakryl.

„Pozdravte za mne stromy u Kvasic! Je to určitě ku prospěchu bezpečnosti provozu po komunikaci. Jsem moc ráda, že tam ta alej ještě pořád je. – to jsou slova jen některých z dárců, kterým patří náš velký dík,“ dodává Marcela Klemensová.

Arnika s podporou dárců od roku 2009 natřela téměř tisícovku stromů v 7 alejích v Moravskoslezském, Zlínském, Středočeském kraji a v kraji Vysočina. Před rokem se například novými bezpečnostními pruhy mohla pochlubit alej u Švábova na Vysočině.

Příspěvky na Plechovku mohou pokrýt náklady na natření:
jednoho stromu - 190 Kč
dvou stromů - 370 Kč
čtyř stromů - 650 Kč
osmi stromů - 1200 Kč
patnácti stromů - 2200 Kč

Jak mohou lidé na Plechovku pro alej přispět:
Bezpečně a on-line platební kartou přímo z webu http://arnika.org/plechovka-pro-alej
Převodem na účet 260 008 2184 / 2010, variabilní symbol 8907
Nebo darujte v hotovosti na některé z poboček Arniky

  • Tiskový mluvčí: Jan Vávra, jan.vavra@arnika.org, tel. 222 781 471, 606 727 942

Banner-stika

Sledujte nás:
kniha Jak žít dobře
Objednejte si rozšířené vydání praktického průvodce při každodenním rozhodování za příznivou cenu.…
183 Kč Vstoupit do e-shopu