Jak Metropolitní plán ovlivní zástavbu Strnadova zahradnictví?

12.3.2018 - PRAHA | Články
Strnadovo zahradnictví na Veleslavíně
Foto: blesk.cz
Rozlehlou plochu zeleně vedle veleslavínské teplárny se lidem z Prahy 6 za přispění Arniky v počátcích jednání podařilo zachránit před kompletním zabetonováním. Developeři od svých původních plánů ustoupili a s místními nakonec dospěli ke kompromisní dohodě, která čeká na schválení. Do konečné podoby však může zasáhnout Metropolitní plán, jehož návrh letos na jaře čeká veřejné projednávání.

Areálu rozdělenému tratí na Kladno hrozilo kompletní zastavění obytnými domy. Místní lidé naštěstí dokázali uspět u soudů, které zrušily změnu funkce pozemků na obytnou kvůli nedostatečnému posouzení. Investor s lokálními spolky dospěli nakonec k mnohem citlivějšímu kompromisnímu návrhu, který oproti původnímu plánu počítá s rezidenční zástavbou i větším podílem veřejné zeleně. Návrh na změnu územního plánu nyní čeká na projednání pražským zastupitelstvem.

Otázkou také je, kudy povede železniční trať na Kladno. Správa železniční a dopravní cesty počítá s tím, že budoucí trať na Kladno s odbočkou na letiště povede jinudy, tunelem pod Ořechovkou a Střešovicemi. V současném územním plánu, ani jemu nadřazených zásadách územního rozvoje ještě není trasa uvedena.

Budoucí podobu Strnadova zahradnictví nakonec může velmi výrazně ovlivnit připravovaný Metropolitní plán, jehož návrh čeká letos na jaře veřejné projednání.

Banner-stika

Sledujte nás:
kniha Jak žít dobře
Objednejte si rozšířené vydání praktického průvodce při každodenním rozhodování za příznivou cenu.…
183 Kč Vstoupit do e-shopu