Zjistěte si, zda také vám nehrozí čtvrtá vlna!

7.12.2012 - PRAHA | Novinky
Magistrát připravil Pražanům a Pražankám jako vánoční dárek další desítky změn územního plánu. Plánuje se výstavba rodinných domů ve Stodůlkách, golfové hřiště v Motole, lázně v Újezdu u Průhonic, nové obchodní domy nebo kanceláře. K takzvané IV. vlně celoměstsky významných změn se může vyjádřit kterýkoliv obyvatel. Jak na to?

500px-Santiago de Chile L1.svgVyhledejte si, jestli se některý záměr týká také vaší čtvrti. Podklady jsou bohužel značně nepřehledné, najdete je na webu magistrátu >>>

2Podívejte se, jak je konkrétní území řešeno v současném a platném územním plánu >>>. Můžete tak porovnat rozdíly.

number-3-mdPokud chcete magistrátu sdělit svůj názor, máte právě teď možnost, návrhy zadání změn jsou vystaveny od 12. 11. Do 27. 12. na internetu a k dispozici jsou i v papírové na magistrátu (odbor územního plánu). Každý může k návrhu zadání uplatnit svoje písemné připomínky. V této fázi přípravy změn není možné ustavit zástupce veřejnosti, sbírat podpisy občanů a podávat hromadné námitky podle stavebního zákona.

Stáhněte si vzor připomínky za našeho webu

docPřipomínky jednotlivce >>>36 KB

docHromadné připomínky více lidí  >>>38.5 KB

Zadání změn musí schválit (nebo jej může zamítnout) zastupitelstvo hlavního města. Příprava schválených změn pak pokračuje – pořídí se návrh a ten bude veřejně projednán. V té fázi bude možné rovněž podávat připomínky, ale i zmocnit zástupce veřejnosti. Zástupci veřejnosti a vlastníci nemovitostí pak uplatnit námitky.

Poštovní schránka 1Připomínky pošlete na adresu:

Magistrát hl. m. Prahy - odbor územního plánu

Jungmannova 35, 110 00  Praha 1

nebo e-mailem: Jitka.Cvetlerova@praha.eu

red-rounded-with-number-4-mdPodáváte připomínky? Prosíme, pošlete nám je v kopii (Arnika - Centrum pro podporu občanů, Chlumova 17, 130 00  Praha 3, e-mailem na cepo@arnika.org). Snažíme se sledovat problematické záměry po celé Praze a Váš názor nás zajímá.

Podrobnosti najdete také na oficiální stránce ke změnám územního plánu >>>

Nevíte si rady? Kontaktujte Ekoporadnu Arniky e-mailem nebo na čísle 222 781 471

Banner-stika

Sledujte nás: