Arnika a ČSOP Studénka v Poodří vysadily 194 mladých stromků

16.4.2020 - STUDÉNKA | Tiskové zprávy
Foto: Petr Libosvár, ZO ČSOP Studénka.
Ochránci přírody v Poodří sázeli od března do poloviny dubna. Nová stromořadí dubů podél polních cest rostou v Hladkých Životicích. Duby a hrušně vysadili také ve Velkých Albrechticích. Vytvořili tak základ pro budoucí krajinné prvky a biotopy nejen pro ohroženého brouka páchníka. 

„Přestože koronavirus řádí, myslíme také na budoucnost a krajinu jsme obohatili o pár desítek hezkých stromků. Práce to nebyla jednoduchá, ale šla nám od ruky. Snad také brzy sprchne. Jarní výsadby jsou u konce a doufám, že se uvidíme u těch podzimních,“ říká Petr Libosvár ze ZO ČSOP Studénka.

V čase pandemie koronaviru si museli ochránci vystačit sami vlastními silami bez pomoci dobrovolníků a žáků místních základních škol. V Hladkých Životicích sázeli na obecních pozemcích a ve Velkých Albrechticích na pozemku, který navazuje na Evropsky významnou lokalitu Poodří. Zatímco v jiných  letech je touto dobou krajina Poodří částečně zaplavena, letos se muselo kvůli nedostatku srážek zalévat už při výsadbě. S ošetřováním stromů v budoucnu budou pomáhat obce, hasiči a další místní spolky.

Mohl by být tento článek zajímavý pro vaše přátele?

Upozorněte je na něj hned teď: 

 

Sdílením novinky pomůžete šířit důležité informace o dění ve vašem okolí a o aktivitách Arniky.
Mockrát děkujeme!

Loni Arnika a ČSOP Studénka se žáky místních základních škol, hasiči a dobrovolníky už vysadily 360 mladých dubů a hrušní. Za nejvíce vysazených stromů spolky a neziskovými organizacemi Arnika získala Zlatý rýč, který ji udělila iniciativa Sázíme budoucnost.

Arnika do roku 2023 vysadí v Poodří více než 1500 stromů, mezi nimiž budou topoly, duby, vrby a staré odrůdy hrušní. Díky tomu připraví domov pro ohrožené druhy živočichů včetně zákonem chráněného brouka páchníka hnědého. Spolek na projektu spolupracuje s ČSOP Studénka,  Ostravskou univerzitou a polským spolkem Fundacja Ekorozwoju.


 life    MZP   Natura2000    arnika aktual       CSOP     OSTRAVSKA-UNIVERZITA-horizontalni-tyrkysove     FER LOGO

Projekt Ochrana páchníka hnědého v Evropsky významné lokalitě Poodří (č. LIFE 17 NAT/CZ/000463, celkový rozpočet 954.012 Eur) je financován z programu LIFE Evropské unie a Ministerstvem životního prostředí ČR.

  • Tiskový mluvčí: Jiří Kaňa, jiri.kana@arnika.org, +420 606 727 942

Banner-stika

Sledujte nás:
kniha Jak žít dobře
Objednejte si rozšířené vydání praktického průvodce při každodenním rozhodování za příznivou cenu.…
183 Kč Vstoupit do e-shopu