Arnika obdržela ocenění Zlatý rýč. Loni vysadila nejvíce stromů

26.2.2020 - BRNO | Tiskové zprávy
Foto: Veronika Kovářová, Nadace Partnerství
Iniciativa Sázíme budoucnost včera ocenila spolek Arnika za 345 vysazených stromů v loňském roce. Výsadba proběhla v CHKO Poodří v rámci projektu na záchranu brouka páchníka. Ocenění patří také místním spolkům, žákům základních škol a obcím Staré Vsi nad Ondřejnicí a Studénce, kteří se na výsadbě podíleli.

Cenu udělila iniciativa Sázíme budoucnost za nejvíce vysazených stromů v kategorii Spolky a neziskové organizace na výročním setkání zástupců iniciativy v úterý 25. února 2020 v Brně za přítomnosti ministra životního prostředí Richarda Brabce. Kromě Zlatého rýče obdržela Arnika také diplom a poukázku na sazenice šesti ovocných stromů v hodnotě 6 tisíc korun. Cenu převzala koordinátorka  projektu a kampaně Poodří žije Marcela Klemensová z Arniky. 

„Z ocenění máme obrovskou radost. Jsme rádi, že jsme součástí velké iniciativy a můžeme přispět k obnově a ozdravení naší krajiny. Ve výsadbě budeme rozhodně pokračovat. Letos plánujeme v Poodří vysadit dalších 300 stromů. Rýč i sazenice se nám proto budou velmi hodit,“ říká Marcela Klemensová z Arniky. 

Arnika do roku 2023 vysadí v Poodří více než 1500 stromů, mezi nimiž budou topoly, duby, vrby a staré odrůdy hrušní. Díky tomu připraví domov pro ohrožené druhy živočichů včetně zákonem chráněného brouka páchníka hnědého. Spolek na projektu spolupracuje s ČSOP Studénka,  Ostravskou univerzitou a polským spolkem Fundacja Ekorozwoju.


 life    MZP   Natura2000    arnika aktual       CSOP     OSTRAVSKA-UNIVERZITA-horizontalni-tyrkysove     FER LOGO

Projekt Ochrana páchníka hnědého v Evropsky významné lokalitě Poodří (č. LIFE 17 NAT/CZ/000463, celkový rozpočet 954.012 Eur) je financován z programu LIFE Evropské unie a Ministerstvem životního prostředí ČR.

  • Tiskový mluvčí: Jiří Kaňa, jiri.kana@arnika.org, +420 606 727 942

Banner-stika

Sledujte nás:
kniha Jak žít dobře
Objednejte si rozšířené vydání praktického průvodce při každodenním rozhodování za příznivou cenu.…
183 Kč Vstoupit do e-shopu