Burza zbytečností a Fajn Den

1.10.2010 - Praha 3 | Akce
V našich domovech leží řada věcí, které nám berou prostor, čas, které už nepotřebujeme, nepoužíváme. Naopak kupováním nových věcí čerpáme zbytečně mnoho surovin a energie a zatěžujeme Zemi. Jednou z cest jak pomoci, je oživit věci, které jsou pro nás zbyt

Burza zbytečností: nový život pro staré věci

Jak bude burza fungovat?

V rámci burzy pro Vás bude připraveno 5 ploch s označením 0, 5, 10, 20 a 50. Číslice ukazuje, za kolik si na dané ploše můžete zakoupit to, co by se Vám hodilo. Jako dárce naopak sami vyberete cenu, za kterou chcete, aby se to, co přinášíte, prodávalo. Cílem není zisk, cílem je dát věcem nový život.

Výtěžek i neprodané věci darujeme dobročinným obchodům Domova Sue Ryder, které pomáhají financovat péči o seniory. O síti obchodů se dozvíte na www.dobre-veci.cz. Prodejna na Praze 3 se nachází na Prokopově náměstí č. 5.

Co lze na burzu přinést?

Módní oblečení včetně doplňků, hračky, potřeby pro sport, dárkové předměty, obrazy, knihy, CD, DVD. Větší množství darů lze řešit přímo s Domovem Sue Ryder, tel.: 774 377 003, e-mail: radka.kulhankova@sue-ryder.cz.

Co je Fajn Den:

"Fajn Den aneb babí léto na Parukářce" se letos koná již po třetí. Těšit se můžete na divadla, muziku, tvořivé dílny, hry pro děti i dospělé, žonglování, fireshow, kozy, gastronomické lahůdky a samozřejmě se dozvíte i o činnosti neziskových organizací, které na Praze 3 fungují.  Program celé akce naleznete na stránkách Centra pro spolupráci NNO Še3sil na www.remedium.cz. Program ve formátu pdf je ke stažení zde.

Poděkování:

Burza zbytečností se koná za podpory Hlavního města Prahy, který jeho konání podpořilo v rámci projektu Zdravé prostředí pro zdravé děti. 
Burza zbytečností se koná také díky podpoře projektu „Zdravá planeta pro zdravé děti – průvodce udržitelnou spotřebou a výrobou pro matky a veřejnost“ podpořeného z prostředků Státního fondu životního prostředí ČR.

Bližší informace o projektu jsou na stránkách arnika.org/toxickelatky/zdrava-planeta.

Banner-stika

Sledujte nás: