Den Země s Arnikou v pražské ZOO

25.4.2015 - ZOO PRAHA | Akce
Ukázka fotek z výstavy: Místní chytají ryby přímo v chladicích vodách vytékajících z továren. Neuvědomují si, že v rybím mase může být vysoká koncentrace těžkých kovů. (Kazachstán/jezero Balchaš)
Foto: Ondřej Petrlík
Letos svátek naší planety, který připadá na 22. dubna, oslavíme s tématem Voda v globálním kontextu. Arnika ve spolupráci s pražskou ZOO tuto sobotu 25.dubna upozorní na důležitost vody v rozvojových zemích a globální souvislosti ochrany vod. Máme na toto téma připravenou malou výstavu fotografií o vodě v zemích, kde je toxická zátěž ve vodě závažným problémem. Najdete nás u pavilonu šelem a plazů, kde se na Vás budeme těšit mezi 10-16h.

O toxických látkách, které mohou ohrozit nejen kvalitu vody, ale i zdraví i živočichů,se dozvíte například na http://arnika.org/pops. Tématu toxických látek se věnujeme už 14 rokem a víme i to, jak působí ve vodním prostředí.

Na našem stánku si můžete zdarma nabídnout informační letáky, časopis, zakoupit naše odborné publikace a dozvědět se více o ochraně životního prostředí v zemích, kde organizace Arnika realizuje zahraniční projekty.

Akce byla realizována v rámci projektu "Voda živá" a "Slavnosti vody".

 


 

loga-fondnno-nros-partnestvi-eeagrants-velka-rgb

www.fondnno.cz  - www.eeagrants.cz

Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP.

logoMZPlogo praha

Akce byla součástí projektu Slavnosti vody 2015 podpořeného Ministerstvem životního prostředí ČR a Magistrátem hl. města Prahy.

Banner-stika

Sledujte nás: