Festival Evolution 2015

17.4.2015 - Praha - Holešovice | Akce
Také často slýcháváte, že výrobky musely být staženy z trhu, protože obsahovaly příliš velké množství zdraví nebezpečných látek? Jste zvědaví, jestli jsou věci ve vaší domácnosti bezpečné? Potkejte se s námi na veletrhu ekologie a udržitelného rozvoje Evolution. Koná se na výstavišti v Praze - Holešovicích ve dnech 17. - 19. 4. 2015, měření Arniky bude probíhat 17.4. od 10:00 do 18:00.
Jaké výrobky testujeme? 

Na našem informačním stánku bude možné otestovat dětské hračky, nádoby na přípravu a konzumaci jídel (např. hrnky, skleničky, talíře) nebo spotřební elektroniku.

Jak výrobky otestujeme?

Pro testování hraček a spotřebního zboží poslouží rentgenový spektrometr, který nezanechá na měřeném zboží žádnou stopu. Test bude proveden bezplatně na místě s výsledky během několika vteřin. http://www.hukos.cz/ 

Co se z testu dozvíte?
Odborníci vám po analýze prozradí, zda měřené zboží neobsahuje toxické těžké kovy jako například kadmium, které může být v barvě potisku skleněného nebo porcelánového nádobí. Řekneme vám také, zda naměřená hodnota pro tyto látky spadá do zákonem stanovených mezí a je únosná pro další používání výrobku s ohledem na způsob jeho využití (hračka, výrobek přicházející do kontaktu s potravinami nebo kůží, vybavení domácnosti) nebo zda byste se měli poohlédnout po bezpečnější alternativě. 
Proč testujeme vybavení domácnosti? 
V Arnice se už od svého vzniku zasazujeme o ochranu životního prostředí a lidského zdraví před toxickými látkami, prosazujeme náhradu látek, jež jsou nebezpečné pro lidi a další organismy, za bezpečnější varianty. Chráníme i právo občanů na informace o nebezpečných látkách v životním prostředí. 
 
Na našem webu nabízíme také webovou databázi nebezpečných výrobků http://arnika.org/nebezpecne-vyrobky, kterou pravidelně aktualizujeme.
 
Měření probíhá i díky projektu Chemické látky a odpady v životě Pražanů podpořeného Magistrátem Hlavního města Prahy.
mhmp

Banner-stika

Sledujte nás: