K ostravské spalovně nebezpečných odpadů byla zveřejněna nová dokumentace

15.7.2019 - OSTRAVA | Články
Ilustrační fotografie. Zdroj: https://www.flickr.com, Creative Commons
Společnost SUEZ Využití zdrojů zveřejnila v pondělí 8. července novou, přepracovanou dokumentaci k nové spalovně nebezpečných odpadů, kterou plánuje postavit v Ostravě – Mariánských horách. Původní dokumentace byla společnosti v březnu tohoto roku v rámci procesu posuzování vlivů na životní prostředí (EIA) vrácena k dopracování.

Ministerstvo životního prostředí mělo k původní dokumentaci několik výtek. Ty vycházely jednak z nesouhlasných vyjádření, která k ní byla podána, a jednak také z podnětů, které vyšly najevo na veřejném projednávání, na kterém se mohla k plánům na stavbu spalovny vyjádřit široká veřejnost. Společnost SUEZ se v nové dokumentaci s těmito výtkami pokusila vypořádat několika změnami. Mimo jiné se roční kapacita plánované spalovny snížila z 20 000 na 15 000 tun odpadu ročně, v nové dokumentaci se v souvislosti s tím píše o využívání odpadu převážně z Moravskoslezského kraje.

Vyjádření k nové dokumentaci bude možné zaslat do 12. srpna 2019. V průběhu srpna či září pak bude následovat v pořadí již druhé veřejné projednávání, kde se opět bude moct k dokumentaci vyjádřit široká veřejnost.

Novou i původní dokumentaci a všechny ostatní dokumenty týkající se procesu posuzování vlivů na životní prostředí (EIA) najdete v Informačním systému EIA.

Banner-stika

Sledujte nás:
kniha Jak žít dobře
Objednejte si rozšířené vydání praktického průvodce při každodenním rozhodování za příznivou cenu.…
183 Kč Vstoupit do e-shopu