en ru

Průmyslové provozy na severu Žatce

Ústecký kraj | Kauzy - Toxické látky | Aktualizováno 10.1.2018
 V severní části Žatce jsou průmyslové provozy firem HP Pelzer a Koito. Oba vypouštějí látky, které mohou své okolí obtěžovat zápachem. Na provoz HP Pelzer si žatečtí obyvatelé stěžují kvůli hluku a obtěžování zápachem a prachem od roku 2008. HP Pelzer v Žatci působí od roku 1996.
 

Novinky

Radnice v Žatci.

V okolí bývalé Šroubárny v Žatci dál trápí hluk

30.10.2017 - ŽATEC
Internetové zpravodajství Vrabci v Žatci dnes uvedlo, že hluk, zejména v noci, zůstává velkým problémem, který trápí žatecké občany v blízkosti areálu bývalé… více zde
Pohled do areálu HP Pelzer v Žatci.

Lidi v Žatci trápí hluk a emise z továrny HP Pelzer

12.12.2016 - ŽATEC
Podle zprávy dnes zveřejněné na serveru Českého rozhlasu, trápí lidi v okolí továrny HP Pelzer na severu Žatce stále hluk. Lidé si podle našich informací… více zde
Ilustrační obrázek

Zápach v Žatci

28.02.2016 - ŽATEC
Na fóru Petice proti obtěžování zápachem přibyl v únoru tento příspěvek obyvatele z Rooseveltovy ulice v Žatci. více zde

Průběh případu

2015 - obyvatelé v okolí provozu HP Pelzer ztrácejí trpělivost a podávají podněty k řešení situace na Městský úřad v Žatci.

2016 - lidé z okolí proovzu založili spolek VPN 2016, z. s. (Veřejnost proti nepravostem) a dali podněty na prověření stavu ČIŽP, HZS, KHS ad. Podle měření v letech 2015 a 2016 překračoval hluk na několika místech v okolí provozu povolené hygienické limity.

15. srpna 2016 sděluje vedoucí stavebního, vyvlastňovacího úřadu a životního prostředí MěÚ Žatec T. Trávníček, že odbor vede s HP Pelzer jedno řízení o dodatečném povolení stavby, u osmi objektů pak řízení o odstranění stravby a také, že HP Pelzer se nezdržel užívání staveb, k němuž je odbor vyzval.

12. prosince 2016 říká starostka města Zdeňka Hamousová v reportáži pro Český rozhlas, že podle nových měření již nebyly limity pro hluk na hranicích areálu HP Pelzer překročeny.

Koncem listopadu 2017 podává spolek VPN 2016, z.s. podnět ČIŽP k přezkumu správnosti emisí látek ohlašovaných HP Pelzer do Integrovaného registru znečišťování (IRZ).

Leden 2018 se na podnět spolku VPN do kauzy začíná zapojovat Arnika.

 

Formaldehyd

Informace o formaldehydu

Více se o formaldehydu dozvíte na  stránkách chemických látek.

 

Sledujte nás:

Přehled zpráv emailem

captcha 
kniha Jak žít dobře
Objednejte si rozšířené vydání praktického průvodce při každodenním rozhodování za příznivou cenu.…
183 Kč Vstoupit do e-shopu