Rok 2019 s Arnikou. Co se nám povedlo?

20.12.2019 - ČESKÁ REPUBLIKA/SVĚT | Novinky
Krabčice-Rovné, cesta k Řípu
Foto: Alena Tollarová pro anketu Alej roku
Rok 2019 uplynul jako voda a je čas se na chvíli zastavit a ohlédnout se za tím, co Arnika celý rok dělala. Dali jsme dohromady to nejdůležitější, co se nám letos díky vaší podpoře povedlo jak doma v Česku, tak za hranicemi.
  • Na podzim jsme pro české spotřebitele spustili aplikaci Scan4Chem která dokáže ve výrobcích na základě čárového kódu odhalit nebezpečné látky, které nemusí být uvedené na obalu.

  • Během roku jsme vysázeli téměř 400 nových stromů, a to hlavně v Poodří, kde mimo jiné vytváříme podmínky pro přežití chráněného brouka Páchníka.

  • Na dvou místech v Thajsku, která byla zasažena masivním znečištěním, začala  na základě výsledků našich výzkumů dekontaminace a zasažené komunity konečně získávají odškodnění.

 

 

 

 

  • Obcím, kterým se nejlépe daří snižovat množství směsného komunálního odpadu, jsme předali ocenění Odpadový Oskar. Nadále mapujeme i příklady dobré praxe, které pomáhají vedením obcí snižovat množství odpadu.

  • Pomohli jsme dvěma občanským sdružením vypracovat vyjádření k potenciálně znečišťujícím projektům v procesu posuzování vlivů na životní prostředí. 

  • Spustili jsme další ročník tradiční soutěže o Alej roku. Příhlášeno je rekordních 96 stromořadí, pro které můžete hlasovat. 

 Naše aktivity by nemohly fungovat bez Vaší podpory. Pokud Vám dávají smysl, podpořte prosím naší činnost pravidelným nebo jednorázovým darem. Díky Vám můžeme pomáhat.

Z platební karty

Z účtu

Zřiďte si ve Vaší bance trvalý příkaz například na 200 či 100 korun měsíčně ve prospěch účtu 290 011 7959 /2010. Jako variabilní symbol můžete uvést své telefonní číslo.

Jedině pravidelní přispěvatelé nám umožňují věnovat se různým problémům životního prostředí dlouhodobě a systematicky. Abychom Váš první dar bezpečně identifikovali, ohlaste se nám přes dárcovský formulář.

Pokud používáte elektronické bankovnictví, přesměrujeme Vás do Vaší banky.

 

Banner-stika

Sledujte nás: