Země z celého světa přijaly nová opatření pro globální ochranu před toxickými látkami

Země z celého světa přijaly nová opatření pro globální ochranu před toxickými látkami

Na závěr dvoutýdenního jednání společné konference smluvních stran Basilejské, Rotterdamské a Stockholmské úmluvy (BRS) o nakládání s nebezpečnými chemickými látkami bylo přijato...

celý článek
Doprovodná akce na schůzce „tří úmluv“: Perzistentní organické látky ohrožují globální oběhové hospodářství

Doprovodná akce na schůzce „tří úmluv“: Perzistentní organické látky ohrožují globální oběhové hos...

V Ženevě se v těchto dnech koná významná schůzka Basilejské, Rotterdamské a Stockholmské úmluvy. Arnika zde ve spolupráci s mezinárodní sítí IPEN v pondělí 6. června uspořádala...

celý článek
Práce českých odborníků rezonuje ve světě.  Výsledky jejich analýz jsou alarmující

Práce českých odborníků rezonuje ve světě. Výsledky jejich analýz jsou alarmující

Závěry analýzy týmu, který vedli společně s německým vědcem Rolandem Weberem odborníci ze sdružení Arnika, publikované v časopise Emerging Contaminants, dokládají zjištění, jež...

celý článek

Kamerun

ASGM CameroonKamerun je středoafrickou zemí ležící u Guinejského zálivu Atlantského oceánu a rozlohou je o něco větší než Švédsko, ale s 25 miliony obyvatel o dost lidnatější. Problémy životního prostředí v Kamerunu jsou velice podobné těm, které řeší většina jeho afrických sousedů: odpady, včetně těch dovážených ze zahraničí, končí převážně na divokých skládkách a místní průmysl nepoužívá téměř žádnou z vymožeností technologií na čištění spalin. Řemeslná těžba zlata probíhá v primitivních podmínkách za pomoci často ilegálně importované rtuti.

Největší město Douala je o něco větší než Praha a leží v deltě řeky Wouri pod sopkou Kamerun, tyčící se do výšky přes 4 tisíce metrů nad mořem. Právě Douala se stala prvním místem, kde jsme v roce 2012 pomáhali kamerunské nevládní organizaci CREPD mapovat znečištění životního prostředí, konkrétně ryb rtutí. Hlavní město Yaoundé je co do počtu obyvatel o něco menší a leží ve vnitrozemí. V něm jsme mapovali zatížení toxickými látkami v okolí skládek a spaloven odpadů. To vše můžeme dělat hlavně díky podpoře mezinárodní sítí IPEN.

     arnika-transp   crepd-logo-ssipen logo cmyk 2019-final-02

Publikace

Ponořte se do našich publikací, které nabízíme zdarma ke stažení.
Další publikace

Toxické látky

Prosazujeme svět bez toxického znečištění a důsledný zákaz zdraví i přírodě nebezpečných látek a odpadů

Budoucnost bez plastů Řeky bez jedů Databáze chemických látek Globální znečištění Česko bez jedů Scan4Chem Znecistovatele.cz

Odpady

Protože nejlepší odpad je takový, který vůbec nevznikne, Arnika prosazuje prevenci vzniku odpadů a jeho recyklaci. Varujeme i před riziky spalování odpadů.

Budoucnost bez plastů Odpadový Oskar Tipy na předcházení vzniku odpadů Kampaň Nespaluj, recykluj! Odpady v zahraničí Web Nespaluj, recykluj Web koalice Pro 3R

Praha – město pro život

Chceme, aby Praha byla příjemná pro život a dostupná všem. Soustředíme se na územní plán, který určuje, kde a co se v Praze smí stavět. Prosazujeme ochranu zeleně, informujeme obyvatele a pomáháme lidem zapojovat se do rozhodovacích procesů.

Územní plánování Město a klima Bydlení Letiště Petice Nechceme Sjezdovku Petice 30 pro Prahu Facebook Praha město pro život

Stromy

Chráníme stromy a aleje podél silnic, ve městech a obcích i ve volné krajině. Chráníme tím zdravé životní prostředí, biodiverzitu i živočichy, kteří ve stromech žijí.

Jak zachránit strom Chci dostávat stromové novinky Alej roku Tour de aleje Konference a semináře Poodří žije

Řeky

Chráníme přirozený charakter vodních toků, oponujeme ničení řek ve jménu „ekologické“ vodní dopravy. Podporujeme zavádění soustavy Natura a udržení přírodní rozmanitosti.

Živé Labe

Biodiverzita

Podporujeme zavádění soustavy Natura 2000 a udržení přírodní rozmanitosti – biodiverzity – údržbou cenných lokalit v Českém Středohoří.

Chráníme staré stromy vytvářející dutiny, které jsou domovem mnoha vzácných a ohrožených živočichů, včetně páchníka hnědého v Poodří.

Natura 2000 Bořena Petice za obnovu české přírody

Účast veřejnosti

Arnika se dlouhodobě zasazuje o účast veřejnosti v územních a stavebních řízeních a další procesech, jež souvisejí s ochranou životního prostředí, i přes opakovanou snahu toto právo veřejnosti omezit.

Vy tu stavíte, my tu žijeme Měníme klima v legislativě