Volná místa

Tiskový mluvčí

Hledáme komunikativního, samostatného, zodpovědného, pečlivého a tvořivého odborníka na pozici tiskového mluvčího. Jeho/jejími hlavními úkoly bude tvorba tiskových zpráv, příprava komunikačních plánů projektů a prezentace projektů Arniky v České republice.

 

Koordinátor aktivit – ochrana stromů a alejí

Hledáme komunikativního, samostatného, zodpovědného, pečlivého a tvořivého člena týmu na pozici koordinátor/ka aktivit na ochranu stromů a alejí.


 

Dlouhodobá brigáda- telefundraiser/ka

Práce vhodná pro všechny, kdo se nebojí přátelského rozhovoru s člověkem, kterému je blízká činnost Arniky. Brigáda v Praze v rozsahu 10-20 hodin týdně podle vzájemné dohody, nástup ihned.

... více zde

 

hlidame reky.768x480

Toxické látky

Prosazujeme svět bez toxického znečištění a důsledný zákaz zdraví i přírodě nebezpečných látek a odpadů

Řeky bez jedů Plasty Databáze chemických látek Globální znečištění Česko bez jedů Scan4Chem Znecistovatele.cz

Odpady

Protože nejlepší odpad je takový, který vůbec nevznikne, Arnika prosazuje prevenci vzniku odpadů a jeho recyklaci. Varujeme i před riziky spalování odpadů.

Odpadový Oskar Tipy na předcházení vzniku odpadů Kampaň Nespaluj, recykluj! Odpady v zahraničí Web Nespaluj, recykluj Web koalice Pro 3R

Stromy

Chráníme stromy a aleje podél silnic, ve městech a obcích i ve volné krajině. Chráníme tím zdravé životní prostředí, biodiverzitu i živočichy, kteří ve stromech žijí.

Jak zachránit strom Alej roku Tour de aleje Konference a semináře Poodří žije

Voda a biodiverzita

Chráníme přirozený charakter vodních toků, oponujeme ničení řek ve jménu „ekologické“ vodní dopravy. Podporujeme zavádění soustavy Natura a udržení přírodní rozmanitosti.

Živé Labe Stop kanálu Dunaj-Odra-Labe