Zeptejte se

Ekoporadna Arniky funguje bezplatně již víc než 15 let. Ročně vyřídíme stovky Vašich dotazů.

Bezplatné poradenství se vztahuje pouze na drobné dotazy, které jsme schopni vyřídit během několika minut. Náročnější úkony poskytujeme po domluvě formou placené služby.

 

Často kladené dotazy

Nejprve zkuste nalézt odpověď v často kladených dotazech (FAQ). Dotazy jsou zde přehledně rozděleny po jednotlivých tematických okruzích:

Toxické látky
Odpovědná spotřeba - Hračky
Odpovědná spotřeba - Bydlení
Odpovědná spotřeba - Kosmetika
Odpovědná spotřeba - Nádobí
Odpovědná spotřeba - Textil
Průmysloví znečišťovatelé

Odpady
Plasty

Stromy a aleje

Voda a řeky

Biodiverzita a ochrana přírody

Účast veřejnosti
Proces EIA
Právo na informace
IPPC - Integrovaná prevence znečištění

 

Ekoporadna Arniky

Nenašli jste odpověď na svou otázku na našich webových stránkách?
Napište nám Váš dotaz přes internetový formulář, nebo napište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Ekoporadna sdružení Arnika je členem sítě ekologických poraden STEP.
Těžištěm práce ekologických poraden je preventivní péče o životní prostředí a podpora spolupráce rozhodujících sektorů společnosti. Ekologické poradenství si klade za cíl zpřístupňovat občanům objektivní informace o životním prostředí, o ekologických problémech a jejich řešeních, o výrobcích a jejich vlivu na životní prostředí.

 

Prostřednictvím formuláře na této stránce nás můžete kontaktovat se svým dotazem nebo konkrétním problémem z oblasti životního prostředí.

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

* Údaje označené hvězdičkou je třeba vyplnit.

Uděluji spolku Arnika souhlas se zpracováním svých osobních údajů. Informace zpracováváme za účelem zasílání informačních a reklamních sdělení o činnosti organizace, včetně pozvánek na akce a fundraisingové komunikace za účelem získání dárců. Máte právo přístupu ke svým údajům, právo na jejich opravu či vymazání a další práva stanovená zákonem č. 110/2019 Sb., o ochraně osobních údajů.

 

Toxické látky

Prosazujeme svět bez toxického znečištění a důsledný zákaz zdraví i přírodě nebezpečných látek a odpadů

Budoucnost bez plastů Řeky bez jedů Databáze chemických látek Globální znečištění Česko bez jedů Scan4Chem Znecistovatele.cz

Odpady

Protože nejlepší odpad je takový, který vůbec nevznikne, Arnika prosazuje prevenci vzniku odpadů a jeho recyklaci. Varujeme i před riziky spalování odpadů.

Budoucnost bez plastů Odpadový Oskar Tipy na předcházení vzniku odpadů Kampaň Nespaluj, recykluj! Odpady v zahraničí Web Nespaluj, recykluj Web koalice Pro 3R

Praha – město pro život

Chceme, aby Praha byla příjemná pro život a dostupná všem. Soustředíme se na územní plán, který určuje, kde a co se v Praze smí stavět. Prosazujeme ochranu zeleně, informujeme obyvatele a pomáháme lidem zapojovat se do rozhodovacích procesů.

Územní plánování Město a klima Bydlení Publikace Pražská bytová krize Linktree Praha město pro život Instagram Praha město pro život Facebook Praha město pro život

Stromy

Chráníme stromy a aleje podél silnic, ve městech a obcích i ve volné krajině. Chráníme tím zdravé životní prostředí, biodiverzitu i živočichy, kteří ve stromech žijí.

Jak zachránit strom Chci dostávat stromové novinky Alej roku Tour de aleje Konference a semináře Poodří žije

Řeky

Chráníme přirozený charakter vodních toků, oponujeme ničení řek ve jménu „ekologické“ vodní dopravy. Podporujeme zavádění soustavy Natura a udržení přírodní rozmanitosti.

Živé Labe

Biodiverzita

Podporujeme zavádění soustavy Natura 2000 a udržení přírodní rozmanitosti – biodiverzity – údržbou cenných lokalit v Českém Středohoří.

Chráníme staré stromy vytvářející dutiny, které jsou domovem mnoha vzácných a ohrožených živočichů, včetně páchníka hnědého v Poodří.

Natura 2000 Bořena Petice za obnovu české přírody

Účast veřejnosti

Arnika se dlouhodobě zasazuje o účast veřejnosti v územních a stavebních řízeních a další procesech, jež souvisejí s ochranou životního prostředí, i přes opakovanou snahu toto právo veřejnosti omezit.

Vy tu stavíte, my tu žijeme Měníme klima v legislativě