Jaro fotosoutěž Praha ZŠ

plakátek vítání jara

Fotografickou soutěž s názvem „Vítání jara” pro školní děti 1. stupně základních škol v Praze pořádá hlavní město Praha.

Výsledky fotosoutěže naleznete zde.

Slavnostní vyhlášení výherců proběhlo 30. května v zastupitelském sále na Nové radnici na Mariánském náměstí v Praze. Nominované fotografie soutěže Vítání jara jsou k vidění v přízemních prostorách Nové radnice na Marianském náměstí do 30. června 2023. Na fotogalerii ze slavnostního vyhlášení se můžete podívat zde.


Všímejte si přírody kolem sebe a objevte krásy začínajícího jara. Foťte jarní krajinu, kvetoucí rostliny, rozkvetlé stromy a keře, nebo makro hmyzu a květů. A vyhraj vystavení tvojí fotografie v prostorách „Nové radnice“.

Cílem fotosoutěže je motivovat děti k ochraně přírody a zvyšovat jejich vnímavost a pozornost k živé přírodě. Děti rozvijí své fotografické dovednosti a také se touto formou můžou dovědět více o jarní přírodě, jak o zvířatech, tak o květeně. Uvědomit si základní životní cykly během roku jako vykvétání světlomilných rostlin následující olistěním stromů, rašení pupenů, kvetení stromů, probouzení živočichů ze zimního spánku apod. Fotografická soutěž může sloužit jako praktické doplnění hodin přírodopisu. 

Učitelé, kteří žáky zastupují, posílají fotografie od 27. března do 30. dubna 2023 na mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. 

Soutěží se ve 3 věkových kategorií: 

  • 1. a 2. třída ZŠ;  
  • 3. a 4. třída ZŠ;  
  • 5. třída ZŠ; 

+ se můžete spojit s více spolužáky a vytvořit kolektivní dílo, např. sérii fotek nebo koláž.

Nejlepší fotografie vybere porota složená ze zástupců magistrátu hlavního města Prahy v květnu 2023. Vítězné fotografie budou vystavené v přízemních prostorách „Nové radnice“ na Mariánském náměstí v Praze 1.     

Výherci se můžou těšit na zajímavé a hodnotné ceny, které dětem pomohou s dalším pozorováním přírody.

Prosíme, před zúčastněním v soutěži si přečtěte pečlivě pravidla. Ať víte, jak správně postupovat. 

Realizátorem fotosoutěže Vítání jara je nezisková organizace Arnika.

Pravidla fotosoutěže naleznete zde.


  logo praha mhmplogo evvo prahaarnika logo 200x130 

 

Publikace

Ponořte se do našich publikací, které nabízíme zdarma ke stažení.
Další publikace

Toxické látky

Prosazujeme svět bez toxického znečištění a důsledný zákaz zdraví i přírodě nebezpečných látek a odpadů

Budoucnost bez plastů Řeky bez jedů Databáze chemických látek Globální znečištění Česko bez jedů Scan4Chem Znecistovatele.cz

Odpady

Protože nejlepší odpad je takový, který vůbec nevznikne, Arnika prosazuje prevenci vzniku odpadů a jeho recyklaci. Varujeme i před riziky spalování odpadů.

Budoucnost bez plastů Odpadový Oskar Tipy na předcházení vzniku odpadů Kampaň Nespaluj, recykluj! Odpady v zahraničí Web Nespaluj, recykluj Web koalice Pro 3R

Praha – město pro život

Chceme, aby Praha byla příjemná pro život a dostupná všem. Soustředíme se na územní plán, který určuje, kde a co se v Praze smí stavět. Prosazujeme ochranu zeleně, informujeme obyvatele a pomáháme lidem zapojovat se do rozhodovacích procesů.

Územní plánování Město a klima Bydlení Publikace Pražská bytová krize Linktree Praha město pro život Instagram Praha město pro život Facebook Praha město pro život

Stromy

Chráníme stromy a aleje podél silnic, ve městech a obcích i ve volné krajině. Chráníme tím zdravé životní prostředí, biodiverzitu i živočichy, kteří ve stromech žijí.

Jak zachránit strom Chci dostávat stromové novinky Alej roku Tour de aleje Konference a semináře Poodří žije

Řeky

Chráníme přirozený charakter vodních toků, oponujeme ničení řek ve jménu „ekologické“ vodní dopravy. Podporujeme zavádění soustavy Natura a udržení přírodní rozmanitosti.

Živé Labe

Biodiverzita

Podporujeme zavádění soustavy Natura 2000 a udržení přírodní rozmanitosti – biodiverzity – údržbou cenných lokalit v Českém Středohoří.

Chráníme staré stromy vytvářející dutiny, které jsou domovem mnoha vzácných a ohrožených živočichů, včetně páchníka hnědého v Poodří.

Natura 2000 Bořena Petice za obnovu české přírody

Účast veřejnosti

Arnika se dlouhodobě zasazuje o účast veřejnosti v územních a stavebních řízeních a další procesech, jež souvisejí s ochranou životního prostředí, i přes opakovanou snahu toto právo veřejnosti omezit.

Vy tu stavíte, my tu žijeme Měníme klima v legislativě