Jaro fotosoutěž Praha ZŠ

plakátek vítání jara

Hlavní město Praha pořádá fotografickou soutěž s názvem „Vítání jara” pro školní děti 1. stupně základních škol v Praze.

Všímejte si přírody kolem sebe a objevte krásy začínajícího jara. Foťte jarní krajinu, kvetoucí rostliny, rozkvetlé stromy a keře, nebo makro hmyzu a květů. A vyhraj vystavení tvojí fotografie v prostorách „Nové radnice“.

Cílem fotosoutěže je motivovat děti k ochraně přírody a zvyšovat jejich vnímavost a pozornost k živé přírodě. Děti rozvijí své fotografické dovednosti a také se touto formou můžou dovědět více o jarní přírodě, jak o zvířatech, tak o květeně. Uvědomit si základní životní cykly během roku jako vykvétání světlomilných rostlin následující olistěním stromů, rašení pupenů, kvetení stromů, probouzení živočichů ze zimního spánku apod. Fotografická soutěž může sloužit jako praktické doplnění hodin přírodopisu. 

Učitelé, kteří žáky zastupují, posílají fotografie od 27. března do 30. dubna 2023 na mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. 

Soutěží se ve 3 věkových kategorií: 

  • 1. a 2. třída ZŠ;  
  • 3. a 4. třída ZŠ;  
  • 5. třída ZŠ; 

+ se můžete spojit s více spolužáky a vytvořit kolektivní dílo, např. sérii fotek nebo koláž.

Nejlepší fotografie vybere porota složená ze zástupců magistrátu hlavního města Prahy v květnu 2023. Vítězné fotografie budou vystavené v přízemních prostorách „Nové radnice“ na Mariánském náměstí v Praze 1.     

Výherci se můžou těšit na zajímavé a hodnotné ceny, které dětem pomohou s dalším pozorováním přírody.

Prosíme, před zúčastněním v soutěži si přečtěte pečlivě pravidla. Ať víte, jak správně postupovat. 

Realizátorem fotosoutěže Vítání jara je nezisková organizace Arnika.

Pravidla fotosoutěže naleznete zde.


  logo praha mhmplogo evvo prahaarnika logo 200x130 

 

Toxické látky

Prosazujeme svět bez toxického znečištění a důsledný zákaz zdraví i přírodě nebezpečných látek a odpadů

Řeky bez jedů Plasty Databáze chemických látek Globální znečištění Česko bez jedů Scan4Chem Znecistovatele.cz

Odpady

Protože nejlepší odpad je takový, který vůbec nevznikne, Arnika prosazuje prevenci vzniku odpadů a jeho recyklaci. Varujeme i před riziky spalování odpadů.

Odpadový Oskar Tipy na předcházení vzniku odpadů Kampaň Nespaluj, recykluj! Odpady v zahraničí Web Nespaluj, recykluj Web koalice Pro 3R

Praha – město pro život

Chceme, aby Praha byla příjemná pro život a dostupná všem. Soustředíme se na územní plán, který určuje, kde a co se v Praze smí stavět. Prosazujeme ochranu zeleně, informujeme obyvatele a pomáháme lidem zapojovat se do rozhodovacích procesů.

Územní plánování Město a klima Bydlení Letiště Facebook Praha město pro život

Stromy

Chráníme stromy a aleje podél silnic, ve městech a obcích i ve volné krajině. Chráníme tím zdravé životní prostředí, biodiverzitu i živočichy, kteří ve stromech žijí.

Jak zachránit strom Alej roku Tour de aleje Konference a semináře Poodří žije

Řeky

Chráníme přirozený charakter vodních toků, oponujeme ničení řek ve jménu „ekologické“ vodní dopravy. Podporujeme zavádění soustavy Natura a udržení přírodní rozmanitosti.

Živé Labe

Biodiverzita

Podporujeme zavádění soustavy Natura 2000 a udržení přírodní rozmanitosti – biodiverzity – údržbou cenných lokalit v Českém Středohoří.

Chráníme staré stromy vytvářející dutiny, které jsou domovem mnoha vzácných a ohrožených živočichů, včetně páchníka hnědého v Poodří.

Natura 2000 Bořena