Státní fond životního prostředí (SFŽP), poskytuje Ministerstvo životního prostředí

http://www.sfzp.cz/sekce/94/narodni-programy/

Možná podpora větších projektů na obnovu krajinných prvků (alejí), ale výzva již končí

Program rozvoje venkova, osa II (poskytuje Ministerstvo zemědělství)

Nadace Partnerství

(3) Lípy v aleji v Proseči na Chrudimsku nechali tamní radní na konci ledna 2008 ořezat drastickým způsobem, některým byly kmeny doslova uříznuty v polovině. Více ve zprávě Arniky z 20.února 2008: http://arnika.org/stolete-lipy-v-proseci-jsou-zmrzacene-ale-prezily.

Tiskový mluvčí

Vratislav Vozník,Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel. 222 781 471, 606 727 942
Tiskové zprávy
26. 02. 2009 , aktualizováno: 11. 01. 2011
#Jihlava, #Vysočina, #Stromy
JIHLAVA

Buďte součástí našeho týmu

Chtěli byste být i vy součástí našeho týmu? Máte možnost stát se dobrovolníkem. I jedna hodina týdně pro nás znamená obrovskou pomoc. Dobrovolníci a lidé zvenčí často přinášejí nové originální nápady a důležitý názor člověka zvenku.

Přečtěte si, jak chráníme Vaše osobní údaje
Skvělý! Děkujeme a brzy se Vám ozveme.
Bohužel se něco nepovedlo, zkuste to prosím znovu.

Chci dostávat časopis Arnikum

Zajímá vás na čem právě pracujeme, jakých výsledků a úspěchů jsme dosáhli a co nového jsme při tom zjistili? Odebírejte jednou za čtvrtletí náš zpravodaj Arnikum.

Přečtěte si, jak chráníme Vaše osobní údaje
Skvělý! Děkujeme za Váš zájem o naše aktivity, brzy Vám pošleme první číslo Arnika.
Bohužel se něco nepovedlo, zkuste to prosím znovu.

Toxické látky

Prosazujeme svět bez toxického znečištění a důsledný zákaz zdraví i přírodě nebezpečných látek a odpadů

Řeky bez jedů Plasty Databáze chemických látek Globální znečištění Česko bez jedů Scan4Chem Znecistovatele.cz

Odpady

Protože nejlepší odpad je takový, který vůbec nevznikne, Arnika prosazuje prevenci vzniku odpadů a jeho recyklaci. Varujeme i před riziky spalování odpadů.

Odpadový Oskar Tipy na předcházení vzniku odpadů Kampaň Nespaluj, recykluj! Odpady v zahraničí Web Nespaluj, recykluj Web koalice Pro 3R

Praha – město pro život

Chceme, aby Praha byla příjemná pro život a dostupná všem. Soustředíme se na územní plán, který určuje, kde a co se v Praze smí stavět. Prosazujeme ochranu zeleně, informujeme obyvatele a pomáháme lidem zapojovat se do rozhodovacích procesů.

Územní plánování Město a klima Bydlení Letiště Petice Nechceme Sjezdovku Petice 30 pro Prahu Facebook Praha město pro život

Stromy

Chráníme stromy a aleje podél silnic, ve městech a obcích i ve volné krajině. Chráníme tím zdravé životní prostředí, biodiverzitu i živočichy, kteří ve stromech žijí.

Jak zachránit strom Alej roku Tour de aleje Konference a semináře Poodří žije

Řeky

Chráníme přirozený charakter vodních toků, oponujeme ničení řek ve jménu „ekologické“ vodní dopravy. Podporujeme zavádění soustavy Natura a udržení přírodní rozmanitosti.

Živé Labe

Biodiverzita

Podporujeme zavádění soustavy Natura 2000 a udržení přírodní rozmanitosti – biodiverzity – údržbou cenných lokalit v Českém Středohoří.

Chráníme staré stromy vytvářející dutiny, které jsou domovem mnoha vzácných a ohrožených živočichů, včetně páchníka hnědého v Poodří.

Natura 2000 Bořena

Účast veřejnosti

Arnika se dlouhodobě zasazuje o účast veřejnosti v územních a stavebních řízeních a další procesech, jež souvisejí s ochranou životního prostředí, i přes opakovanou snahu toto právo veřejnosti omezit.

Vy tu stavíte, my tu žijeme Měníme klima v legislativě